SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Miasto Jest Nasze z akcją przeciw dokarmianiu zwierząt w Warszawie

Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze ruszyło z akcją "Zwierzęta to nie śmietnik - nie krzywdź proszę". Akcja ma uświadamiać mieszkańców stolicy, że wolno żyjących zwierzęta, dokarmiane przez ludzi, cierpią.

Article

- Martwi nas zjawisko zostawiania na warszawskich trawnikach resztek jedzenia dla zwierząt. Wiemy, że ludzie robią to w dobrej wierze. Niestety, nieświadomie szkodzą zwierzętom. Chcemy to zmienić - informują aktywiści z Miasto Jest Nasze.

Organizatorzy akcji "Zwierzęta to nie śmietnik - nie krzywdź proszę" uczulają - dawanie zwierzętom nadpsutego jedzenia (np. spleśniałego chleba) nie pomaga im, a wręcz szkodzi.

- Zatrucie pokarmowe oznacza dla nich olbrzymie cierpienie, często śmierć. Wiemy, że osoby, które zostawiają resztki jedzenia, nie są tego świadome. Dlatego uważamy, że trzeba o tym mówić głośno. Nie chcemy nikogo obrażać. Chcemy edukować - piszą organizatorzy akcji.

Na potrzeby działań przygotowano serię plansz informujących o tym, na co naraża zwierzęta karmienie ich niewłaściwym pożywieniem. Autorką projektów jest Karina Majchrzak.

Tabliczki do pilotażowego programu wykonali i ustawili Tomek Mielcarz i Bartek Kozłowski, pomysłodawca akcji. Grafiki można także samodzielnie pobrać, wydrukować i wywiesić, do czego zachęcają twórcy akcji.

Dołącz do dyskusji: Miasto Jest Nasze z akcją przeciw dokarmianiu zwierząt w Warszawie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl