SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Michał Dworczyk przeprosił Tomasza Piątka za słowa o książce nt. Macierewicza

Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk przesłał listownie przeprosiny Tomaszowi Piątkowi za wypowiedź o książce Piątka „Macierewicz i jego tajemnice”. To realizacja prawomocnego orzeczenia sądowego.

- Ja, Michał Dworczyk, niniejszym przepraszam Pana, autora książki „Macierewicz i jego tajemnice”, za naruszenie Pana dóbr osobistych w postaci godności oraz dobrego imienia poprzez rozpowszechnianie informacji, jakoby wspomniana książka zawierała same kłamstwa i pomówienia. Niniejsze oświadczenie składam na skutek przegranego procesu sądowego. Michał Dworczyk” - to treść oświadczenia, które Dworczyk przesłał Piątkowi.

Tomasz Piątek zamieścił je na Twitterze. - Taki list dostałem - skomentował.

Dworczyk przegrał w Piątkiem w drugiej instancji

O książce „Macierewicz i jego tajemnice” Michał Dworczyk wypowiedział się krytycznie zaraz po jej premierze w połowie 2017 roku. Był wówczas wiceministrem obrony narodowej, a resortem kierował wówczas Antoni Macierewicz.

Dworczyk informował dziennikarzy, że Macierewicz skierował dotyczące książki zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez Tomasza Piątka. Ta książka złożona jest z samych kłamstw i pomówień. Mamy nadzieję, że prokuratura i sąd zakończą ten spektakl, który trwa i który polega na nieustannych atakach na ministra obrony narodowej - stwierdził ówczesny wiceminister.

Tomasz Piątek pozwał Dworczyka za naruszenie dóbr osobistych, a Sąd Okręgowy oddalił jego roszczenia, uzasadniając, że wypowiedź polityka mieści się w ramach wolności słowa. Publicysta odwołał się, a Sąd Apelacyjny w Warszawie nakazał Dworczykowi przeprosiny (także w formie komunikatu wyświetlanego przez tydzień na stronie głównej portalu Gazetaprawna.pl), a także pokrycie 2,5 tys. kosztów procesu poniesionych przez Piątka.

Dołącz do dyskusji: Michał Dworczyk przeprosił Tomasza Piątka za słowa o książce nt. Macierewicza

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Max
No jak można napisać że same kłamstwa jak cena jest poprawnie podana?
odpowiedź
User
Iwona
Tomasz Piątek to bardzo dobry dziennikarz.Razem z Grzegorzem Rzeczkowskim wykonują kawał dobrej roboty.Oby tak dalej.Proszę czytać ich książki.Warto.
odpowiedź
User
Zachwycony Czwartkiem,trochę Piątkiem, ale nie Środą. A Poniedziałka nie znam.
To ja Pana Tomasza Piątka chciałem przeprosić, że jego "Ukochani poddani cesarza" są podłym sortem literatury. Po autorze dobrze napisanej fantastyki jak "Nionio", spodziewałem się czegoś lepszego, niż celowe pisanie gniota, żeby w co inteligentniejszych przedstawicielach jego środowiska wzbudzić na pewno skojarzenie "fantasy zła, bo prawicowa, my czytamy 365 dni po pracy, bo jesteśmy na wyższym poziomie niż kartofle". Serio, tego gniota musiał pisać pod swoje stereotypowe odbieranie swoich sympatyków. A tyle dobrych motywów zmarnował...
odpowiedź