SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Michał Karnowski: TVP ma przeprosić za kłamstwa o Jacku

Michał Karnowski wytyka rzecznikowi Telewizji Polskiej błędy (nazywając je kłamstwami) w komunikacie dotyczącym wstrzymania udziału Jacka Karnowskiego w programie „Bliżej” Jana Pospieszalskiego. Karnowski oczekuje sprostowania tych informacji i przeprosin.

Michał Karnowski, fot. FratriaArticle

W czwartek po południu rzecznik Telewizji Polskiej poinformował w komunikacie przesłanym mediom, że Jan Pospieszalski zrezygnował z realizacji zaplanowanego wieczorem odcinka swojego programu „Bliżej”, ponieważ kierownictwo TVP Info nie pozwoliło mu zaprosić Jacka Karnowskiego, z uwagi na oszczercze teksty serwisów wPolityce.pl i wSumie.pl o Andrzeju Turskim. - Zakaz zaproszenia do TVP redaktora Jacka Karnowskiego ma charakter przypominający cenzuralny „zapis na nazwisko” stosowany w PRL-u - odparł szybko Paweł Nowacki, wydawca i producent „Bliżej” (przeczytaj więcej na ten temat).

Wieczorem komentarz do tej sytuacji na wPolityce.pl zamieścił Michał Karnowski, członek zarządu wydającej ten serwis spółki Fratria. Karnowski wytknął trzy błędy w oświadczeniu Jacka Rakowieckiego, określając je jako kłamstwa. Faktycznie w komunikacie omyłkowo napisano, że „portal wSieci.pl Jacka Karnowskiego dopuścił się niedawno wyjątkowo niegodnego zachowania wobec Andrzeja Turskiego, drastycznie łamiąc zasady etyki dziennikarskiej”.

- Nie istnieje coś takiego jak portal wSieci.pl - to tylko strona internetowa tygodnika „W Sieci”. Strona wSieci.pl nigdy nie napisała słowa o śp. Andrzeju Turskim, a mediów, które ten temat podejmowały, w żaden sposób nie można określić jako „portale Jacka Karnowskiego”, który w strukturach Fratrii pozostaje tylko i wyłącznie redaktorem naczelnym tygodnika „W Sieci”, a po objęciu tej funkcji formalnie i oficjalnie zrezygnował z wszelkich innych stanowisk - wyjaśnił Michał Karnowski. - W związku z powyższym nie istnieje żadna sprawa mogąca zakończyć się w sądzie pomiędzy Jackiem Karnowskim a telewizją publiczną - podkreślił.

Według Michała Karnowskiego rzecznik TVP poprzez takie błędy kompromituje swoją firmę, próbując nieudolnie uzasadnić cenzurę, jaką próbowano wprowadzić do programu „Bliżej”, blokując udział w nim Jacka Karnowskiego. - Ta cenzura zasługuje na wyjątkowe i zgodne potępienie ze strony całego środowiska dziennikarskiego. Odwaga jaką wykazali autorzy programu „Bliżej”, nie godząc się na proponowaną praktykę wprowadzania zapisów na poszczególne nazwiska, jest wyraźną wskazówką, iż cenzorzy nie muszą wygrać - ocenia Michał Karnowski.

Jednocześnie zapowiada, że Fratria zwróci się do TVP z żądaniem sprostowania nieprawdziwych informacji o Jacku Karnowskim oraz przeproszenia za nie jego i autorów programu „Bliżej”. - Zapytamy także Krajową Radę Radiofonii i Telewizji, jak ocenia próby wprowadzenia w TVP cenzury pod nieprawdziwymi pretekstami. W przypadku braku reakcji ze strony TVP nie wykluczamy wystąpienia w tej sprawie do sądu - zaznacza Karnowski.

Przypomnijmy, że pozew w sprawie tekstów o Andrzeju Turskim Telewizja Polska złożyła 31 grudnia ub.r. (więcej na ten temat).

Dołącz do dyskusji: Michał Karnowski: TVP ma przeprosić za kłamstwa o Jacku

42 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
wańka
nie mogę już na te 2 klony *klauny* patrzeć, więc po raz pierwszy brawo dla TVP
odpowiedź
User
Yogidługonogi
Naczelne hieny cmentarne współczesnej Polski mają jeszcze czelność domagać się przeprosin? To chyba jakiś ponury żart...
odpowiedź
User
MO
Panie Karnowski, nie twierdzę, że TVP jako telewizja publiczna właściwie postąpiła zamykając przed panem drzwi. Wiem jednak na pewno, że ja nie tylko bym pana nie wpuścił do swego domu, ale od razu - prewencyjnie - spuścił ze schodów. Mając na myśli choćby niesławny przypadek "pijaństwa" śp. A. Turskiego łatwo panu wytknąć butę, brak dystansu, skruchy, pewnej wrażliwości, zwykłej ludzkiej przyzwoitości. Mimo to życzę panu zdrowia.
odpowiedź