SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Michał Witkowski po 2,5 latach wraca do „Wprost” jako felietonista

Pisarz Michał Witkowski został ponownie felietonistą tygodnika „Wprost” (AWR „Wprost”). To stała współpraca i powrót felietonów Witkowskiego po 2,5 latach - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Article

Od bieżącego wydania „Wprost” teksty pisarza będą ukazywać się co tydzień w ramach stałego cyklu „Witkowski Wprost”.

- Bardzo się cieszę z powrotu Witkowskiego, bo to jeden z najlepszych felietonistów w Polsce. Jego najnowsza książka „Wymazane” pokazuje, że jest w najwyższej formie artystycznej. Mamy mocne grono felietonistów i komentatorów, ale naszemu tygodnikowi brakowało felietonu literackiego - tłumaczy portalowi Wirtualnemedia.pl Marcin Dzierżanowski, zastępca redaktora naczelnego „Wprost”. - Co do tematyki tekstów Witkowskiego, to - podobnie jak inni felietoniści - ma u nas swobodę. Jednak, na ile go znam, raczej nie będzie komentował polityki, bo go to nie interesuje. Dla niego felieton to nie publicystyka, lecz literatura, kawałek prozy - dodaje.

Michał Witkowski był już felietonistą tygodnika od listopada 2014 roku (przeniósł wówczas swoje felietony z „Polityki”) do marca 2015 roku. Decyzję o rezygnacji ze współpracy z pisarzem podjął wtedy redaktor naczelny Tomasz Wróblewski (zastąpił odwołanego Sylwestra Latkowskiego).

Wśród stałych felietonistów „Wprost” są m.in. Ewa Wanat, Jan Wróbel, Magdalena Środa, Jan Śpiewak oraz Jan Rokita.

Z danych ZKDP wynika, że we wrześniu br. sprzedaż ogółem "Wprost" wyniosła 18 102 egz.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Michał Witkowski po 2,5 latach wraca do „Wprost” jako felietonista

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ech
Pokażcie mi jedną dobrą decyzję Pana Wróblewskiego w ostatnich dziesięciu latach. :(
10 8
odpowiedź
User
jan
i tak nic to nie pomoze, ten tytul upada wprost
8 8
odpowiedź