SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Microsoft Build 2019: Mądrzejszy Word, współtworzenie dokumentów i bezpieczne wybory

Podczas konferencji Build 2019 przeznaczonej dla programistów i deweloperów aplikacji Microsoft zaprezentował nowości mające pojawić się w jego ekosystemie. Wśród nich znalazły się między innymi rozwiązania wykorzystujące sztuczną inteligencję do sprawniejszej pracy z pakietem biurowym Office, platforma Fluid Framework przeznaczona do zespołowego tworzenia projektów oraz narzędzia pozwalające na tworzenie systemów zapewniających sprawne i bezpieczne wybory.

Tegoroczna konferencja Build odbywa się w dniach 6 – 8 maja w Seattle. W trakcie jej trwania Microsoft prezentuje własne rozwiązania przeznaczone przede wszystkim dla programistów i twórców aplikacji.

Mądrzejszy Word

W pierwszym dniu wydarzenia wśród nowości znalazła się zapowiedź rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji, które mają znaleźć się w szeroko znanym na świecie edytorze tekstu Word stanowiącym część pakietu biurowego Office 365.

Według zapowiedzi w Wordzie znajdzie się opcja o nazwie Ideas (pomysły), która ma wspomagać twórców w budowaniu jak najlepszych tekstów. Chodzi o zaawansowany mechanizm sprawdzania pisowni, gramatyki i stylu, który będzie podpowiadał autorowi ewentualne zmiany w tworzonym dokumencie. Celem jest stworzenie jak najbardziej zrozumiałego i czytelnego tekstu na podstawie analizy języka używanego przez twórcę.

Ideas mają wskazać takie dane jak czas czytania konkretnego tekstu oraz podział na akapity. Wśród możliwości pojawi się także funkcja automatycznego tłumaczenia. Zgodnie z zapowiedzią testowa wersja Ideas znajdzie się w Wordzie w czerwcu br.

Praca zespołowa i bezpieczne wyborów

Microsoft zapowiedział także oddanie w ręce użytkowników internetowej platformy o nazwie Fluid Framework umożliwiającej pracę zespołową przy konkretnych projektach. Jak wyjaśnia firma nie chodzi o prosty system dzielenia się dokumentami, ale o zaawansowane środowisko pozwalające na pełną interaktywność przy budowaniu dokumentów czy oprogramowania.

Jedną z przełomowych innowacji we Fluid Framework ma być obecność na platformie wirtualnych inteligentnych asystentów zbudowanych z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Mają oni w pełni uczestniczyć w pracach nad projektem i aktywnie wspierać proces jego budowy.

Inną nowością zaanonsowaną przez Microsoft są narzędzia związane z kwestiami wyborów przeprowadzanych w konkretnych krajach i społecznościach, w których obecnie coraz powszechniej są wykorzystywane nowoczesne technologie.

Podczas Build 2019 zapowiedziano wprowadzenie ElectionGuard – zestawu narzędzi typu open source pozwalających na budowanie elektronicznych systemów elekcyjnych zapewniających sprawne i bezpieczne prowadzenie głosowań. Wprowadzenie ElectionGuard zostało zaplanowane na lato br. na platformie GitHub.

Drugim rozwiązaniem będzie pakiet Office 365 for Campaigns. Chodzi o platformę umożliwiającą partiom politycznym przygotowanie i prowadzenie profesjonalnych kampanii wyborczych. Narzędzie zostanie oddane w ręce użytkowników w lipcu br., na razie tylko tych w Stanach Zjednoczonych.

 

W zakończonym 31 marca 2019 r. kwartale Microsoft zanotował zysk netto w wysokości 8,81 mld dol., w porównaniu do 7,42 mld dwanaście miesięcy wcześniej (wzrost o 19 proc.). W omawianym okresie wyraźnie zwiększył się także przychód koncernu z Redmond - o 14 proc., z 26,82 do 30,57 mld dol.

Dołącz do dyskusji: Microsoft Build 2019: Mądrzejszy Word, współtworzenie dokumentów i bezpieczne wybory

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl