SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowa inwestycja Microsoftu w Polsce. Pomoże w rozwoju gospodarki cyfrowej

Microsoft uruchomił w Polsce pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej region przetwarzania danych w chmurze. To kolejny krok w realizacji kompleksowego planu inwestycyjnego dla naszego kraju, przypadający w 30-lecie obecności Microsoft w Polsce. - Dzięki rozwojowi Polskiej Doliny Cyfrowej, setki inżynierów i programistów będą w stanie odgrywać istotną rolę w światowej gospodarce, nie wyjeżdżając z kraju. To właśnie jest odpowiedzialny rozwój - powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Informacje podano w trakcie trwającego w Katowicach XV Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

- Inwestycja Microsoft w Polsce przyspieszy transformację naszego kraju w technologiczny hub dla regionu Europy Środkowo-Wschodniej – podkreślił premier Mateusz Morawiecki. - Dzięki rozwojowi Polskiej Doliny Cyfrowej, setki inżynierów i programistów będą w stanie odgrywać istotną rolę w światowej gospodarce, nie wyjeżdżając z kraju. To właśnie jest odpowiedzialny rozwój - dodał premier.

Szef rządu dodał, że w czasach niepewności gospodarczej i geopolitycznej bardzo ważne jest także utrzymanie najwyższych standardów bezpieczeństwa przechowywania danych. - Budowanie odporności w tym zakresie jest kluczowe dla polskiej gospodarki i społeczeństwa – zaznaczył premier Mateusz Morawiecki.

- Do udanej transformacji, będącej fundamentem pomyślnego rozwoju gospodarki, niezbędne są zaufanie, bezpieczeństwo i innowacyjność. Cieszę się, że Microsoft od kilku dekad inwestuje w rozwój Polski - powiedział Mark Brzezinski, ambasador USA w Polsce.

Jak działa region chmury Microsoft w Polsce

Region chmury Microsoft w Polsce umożliwi firmom spełnienie wymogów unijnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (GDPR) i przechowywanie najbardziej wartościowych zasobów cyfrowych w Polsce, zapewniając zgodność z przepisami dotyczącymi przechowywania i przetwarzania danych.

Ralph Haupter, president Microsoft EMEA powiedział, że podłączenie Polski do globalnej infrastruktury chmurowej to istotne wsparcie dla rozwoju polskiej gospodarki cyfrowej.

- Microsoft od momentu ogłoszenia tej inwestycji w 2020 roku przeszkolił ponad 430 000 specjalistów IT, przedstawicieli biznesu, partnerów i studentów. Każdy będzie potrzebował umiejętności cyfrowych, aby zajmować miejsca na stanowiskach w najbardziej poszukiwanych zawodach i rozbudowywać swoje możliwości zarobkowe w zmieniającej się gospodarce. To jest obszar, w którym możemy pomóc większej liczbie osób zdobyć lepszą pracę - powiedział Ralph Haupter.

Innowacja technologiczna jest krytycznym czynnikiem sukcesu, zwłaszcza dla firm działających w szybko zmieniających się obszarach rynku, takich jak handel detaliczny, bankowość czy platformy streamingowe.

Region chmury Azure Poland Central zapewni znaczącą przewagę konkurencyjną w zakresie szybkości operacyjnej oraz ograniczenia przeciążeń i opóźnień do absolutnego minimum. Klienci otrzymają narzędzia i możliwości do lepszej skalowalności biznesu i globalnej ekspansji, co pozwoli im rozwijać się i konkurować na runku światowym.

Według IDC Research, w ciągu najbliższych czterech lat, nowy region przetwarzania danych pomoże wyeliminować niektóre bariery w adopcji chmury w regionie i będzie odpowiadał za około 16,5 proc. nowych przychodów (45,7 miliarda dolarów) do 2026 roku.

Dołącz do dyskusji: Nowa inwestycja Microsoftu w Polsce. Pomoże w rozwoju gospodarki cyfrowej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl