SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Microsoft podejrzany o nadużywanie dominującej pozycji na rynku

Komisja Europejska wszczęła dochodzenie antymonopolowe przeciwko Microsoft Corporation. Firma jest podejrzana o nadużywanie dominującej pozycji na rynku.

Article

Dochodzenie Komisji Europejskiej rozpoczęło się po skardze twórcy platformy komunikacyjnej Slack, który uważa, że ​​Microsoft narzuca klientom swoje korporacyjne komunikatory Teams, wiążąc je z pakietem Office 365. Oskarża firmę o nadużycie pozycji dominującej na rynku.

W szczególności regulator jest zaniepokojony tym, że Microsoft nie pozwala klientom wybrać, kiedy subskrybują swoje pakiety, czy chcą uzyskać dostęp do tego produktu.

Amerykański koncern odniósł się już do informacji o śledztwie i oświadczył, że szanuje pracę europejskiego regulatora i dołoży wszelkich starań, aby przyczynić się do weryfikacji, aby znaleźć rozwiązanie i rozwiać wszelkie wątpliwości.

Dołącz do dyskusji: Microsoft podejrzany o nadużywanie dominującej pozycji na rynku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl