SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Microsoft: 1000-proc. wzrost połączeń wideo w Teams

Microsoft poinformował, że w dobie pandemii koronawirusa notuje kolejne szybkie wzrosty popularności opartej na chmurze platformy Microsoft Teams, która ma ułatwiać pracę zdalną w firmach.

Article

Przypomnijmy: w drugiej połowie marca br. Microsoft podawał, że z Teams korzysta ponad 44 mln użytkowników na całym świecie, co oznaczało, że w ciągu zaledwie jednego tygodnia platforma przyciągnęła do siebie ponad 12 mln nowych odbiorców.

Teraz koncern z Redmond pochwalił się kolejnymi statystykami potwierdzającymi szybki wzrost popularności Teams. 31 marca br. odnotowano dzienny rekord liczby minut spędzanych na spotkaniach za pośrednictwem platformy: aż 2,7 mld, czyli o 200 proc. więcej niż dwa tygodnie wcześniej (16 marca - 900 mln).

Okazuje się też, że produkt Microsoftu jest często wykorzystywany do nauki na odległość. Obecnie z Teams for Education korzysta 183 tys. subskrybentów w 175 krajach.

1000-proc. wzrost w połączeniach wideo

Użytkownicy Microsoft Teams zaczęli też znacznie częściej korzystać z możliwości połączeń wideo. Odsetek wykorzystania kamer w całkowitej liczbie połączeń wzrósł w ciągu marca dwukrotnie (z 21 proc. do 43 proc.), a liczba połączeń wideo zwiększyła się w tym samym czasie aż o ponad 1000 proc.

W ubiegłym miesiącu największy odsetek połączeń wideo w ogólnej liczbie połączeń odnotowano w Norwegii i Holandii (ok. 60 proc.), a następnie w Australii (57 proc.), we Włoszech (53 proc.), w Chile (52 proc.), Szwajcarii (51 proc.), Hiszpanii (49 proc.) oraz Wielkiej Brytanii, Kanadzie i Szwecji (po 47 proc.). Słabsze wyniki w tym zakresie zaobserwowano w takich krajach jak Indie (22 proc.), Singapur (26 proc.), RPA (36 proc.), Francja (37 proc.), USA (38 proc.), Japonia (39 proc.), czy Meksyk (41 proc.).

Ponadto w marcu ponad pięciokrotnie wzrosła w Teams liczba wgrywanych każdego tygodnia filmów wideo Streams. Co minutę w usłudze pojawiają się setki godzin nowych treści wideo.

W zeszłym miesiącu średni czas między pierwszym a ostatnim użyciem Teams przez statystycznego użytkownika wzrósł o ponad godzinę. Z kolei między początkiem lutego a końcem marca liczba mobilnych użytkowników platformy Microsoftu wzrosła o ponad 300 proc.

Dołącz do dyskusji: Microsoft: 1000-proc. wzrost połączeń wideo w Teams

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Paweł
Artykuł sponsorowany. teams może hangoutowi buty czyścić. Jakość dźwięków jest dobra dla słyszących inaczej.
odpowiedź
User
Bsns
Mogli by bardziej spolszczyć tę stronę, jak tyle Polaków z niej korzysta.
odpowiedź