SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Microsoft Teams z interfejsem Fluent Design. Nowy wygląd platformy

Microsoft zapowiedział, że na jego platformie Teams zostanie wprowadzony nowy interfejs zgodny z projektem Fluent Design. Zmianom wyglądu ulegnie główne okno serwisu, które ma się stać bardziej czytelne i łatwiejsze w obsłudze.

 

Article

Microsoft Teams to zaprezentowana jesienią 2016 r., a uruchomiona w 2017 r. platforma pozwalająca na profesjonalną komunikację online przede wszystkim pomiędzy pracownikami jednej firmy.

Platforma Teams skokowo zyskała na popularności w dobie pandemii koronawirusa oraz coraz powszechniejszego modelu pracy zdalnej. W marcu br. Microsoft podawał, że z Teams korzystają 44 mln użytkowników na całym świecie, zaś w kwietniu okazało się że liczba połączeń wideo na platformie wzrosła o 1000 proc.

Czytaj także: Azure Space - Microsoft rozwija chmurę obliczeniową (wideo)

Fluent Design pojawi się w Teams

W ostatnich miesiącach Microsoft wprowadza istotne zmiany na platformie Teams. W połowie br. pojawiła się opcja Together Mode, która pozwala na spotkania współpracowników w wirtualnej sali, z kolei we wrześniu wprowadzono nowy system powiadomień oraz zabezpieczenia prywatności.

Teraz producent zapowiedział zmiany w interfejsie platformy Teams zgodne z opracowanym przez Microsoft projektem Fluent Design.

Nowości mają się pojawić w pierwszej kolejności w przeglądarkowej wersji Teams, później mają trafić także do aplikacji desktopowej komunikatora, a także jego odsłony mobilnej.

Według planu zmianom ulegnie przede wszystkim kilka elementów w głównym oknie platformy. Znajdujący się po lewej stronie pasek nawigacyjny będzie miał jasną barwę, co ma ułatwić szybsze rozpoznanie i korzystanie z obecnych tam narzędzi. Na pasku nawigacji zniknie także cień towarzyszący kursorowi myszy.

W interfejsie pojawiły się także odświeżone ikony z zaokrąglonymi brzegami, pewnym modyfikacjom uległ także wygląd czatu będącego jednym z najważniejszych elementów Teams.

Czytaj także: Microsoft udostępnia aktualizację Windows 10 20H2 (wideo)

Według zapowiedzi testerzy i wybrani użytkownicy otrzymają dostęp do nowej wersji Teams w połowie listopada br. Zmiany mają być widoczne dla wszystkich posiadaczy kont na platformie w grudniu, jednak Microsoft nie podał w tej kwestii dokładnego terminu.

W zakończonym 30 września 2020 r. kwartale Microsoft zanotował zysk netto w wysokości 13,89 miliarda dolarów, w porównaniu do 10,68 miliarda dolarów zysku dwanaście miesięcy wcześniej (wzrost o 30 proc.). W omawianym okresie wyraźnie zwiększył się także przychód koncernu z Redmond - o 12 proc., z 33,06 miliarda dolarów do 37,15 miliarda dolarów.

Dołącz do dyskusji: Microsoft Teams z interfejsem Fluent Design. Nowy wygląd platformy

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
funkcjonalnosc
Niech najpierw wprowdza mozliwosc latwego organizowania wideokonferencji - tak jak w zoom. Obecny jest kompletnie nieintuicyjny
odpowiedź