SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Microsoft wprowadza szyfrowanie end-to-end w Microsoft Teams

Firma Microsoft wprowadza obsługę szyfrowania end-to-end dla aplikacji Microsoft Teams. Dzięki temu aplikacja będzie bezpieczniejsza dla użytkowników.

Fot. flickr.comArticle

Microsoft ogłosił oficjalne wprowadzenie funkcji szyfrowania end-to-end (E2EE) dla aplikacji Microsoft Teams. Co za tym idzie, prywatne rozmowy użytkowników aplikacji będą od tej pory zabezpieczone metodą od końca do końca. Oznacza to, że po włączeniu usługi do informacji przekazywanych na czacie głosowym będzie mieć dostęp wyłącznie odbiorca i nadawca, a dla osób trzecich rozmowa będzie zaszyfrowana. Metoda end-to-end jest już w zasadzie standardem dla wszystkich komunikatorów, także Microsoft wyraźnie nadrabia zaległości w stosunku do konkurencji.

Szyfrowanie end-to-end w Microsoft Teams

Nowa aktualizacja udostępnia funkcję szyfrowania wszystkim użytkownikom aplikacji Microsoft Teams. Nie jest to jednak usługa obligatoryjna. Według informacji opublikowanych na oficjalnym blogu deweloperskim firmy nowy dodatek musi być najpierw aktywowany przez administratora w panelu zarządzania. Jest to ważna informacja dla wszystkich użytkowników firmowych kont aplikacji. Po uruchomieniu funkcji przez administracje, każdy użytkownik może ją włączyć po przejściu do sekcji “Ustawienia” w zakładce “Prywatność”. Należy zaznaczyć, że osoby korzystające z wersji aplikacji Microsoft Teams, która nie jest konfigurowana przez administratora, również mogą uruchomić funkcję szyfrowania.

Wielu klientów korporacyjnych w Stanach Zjednoczonych i Europie z różnych branż, takich jak lotnictwo, produkcja, telekomunikacja, czy usługi profesjonalne jest już w trakcie wdrażania szyfrowania E2EE dla usługi Microsoft Teams - wyjaśnia John Gruszczyk, kierownik ds. produktów technicznych w firmie Microsoft.

Microsoft wprowadził już wcześniej szyfrowanie E2EE dla rozmów tekstowych i udostępnionych plików w aplikacji Teams. Firma nie zabezpieczała jednak wcześniej rozmów głosowych i czatów wideo, jako że wiąże się to z wyłączeniem niektórych funkcji. Firma zdecydowała się jednak poświęcić niektóre dodatki w celu zapewnienia większego bezpieczeństwa swoim użytkownikom. O jakich usługach mowa? Otóż po uruchomieniu szyfrowania end-to-end dla rozmów wideo i czatu głosowego wyłączone zostaną następujące funkcje:

  • Nagrywanie,
  • Transkrypcja tekstu,
  • Przekazywanie połączeń,
  • Wstrzymywanie połączeń,
  • Scalanie połączeń oraz ich przenoszenie na inne urządzenie,
  • Dodawanie uczestników w celu utworzenia połączenia grupowego.

W celu uzyskania ponownego dostępu do funkcji, administrator Teams będzie musiał wyłączyć szyfrowanie E2EE. Nowa aktualizacja jest już dostępna w aplikacjach operujących na systemach Widnows, macOS, Android, iOS i iPadOS.

Microsoft wspólnie z Google opracowuje nową funkcję kopiowania dla przeglądarek Chrome i Edge

W przeglądarkach Google Chrome i Microsoft Edge już wkrótce może pojawić się nowa funkcja ulepszonego kopiowania. Najnowsze rozwiązanie będzie szczególnie przydatne dla osób korzystających z webowych edytorów obrazów, aplikacji pakietu Office oraz platform do przesyłania plików.

Łatwiejsza zmiana przeglądarki w Windows 11. Microsoft zmienia strategię

Microsoft zaplanował zmiany w funkcjonowaniu systemy Windows 11. Według zapowiedzi platforma pozwoli użytkownikom w łatwiejszy niż dotąd sposób zmienić domyślną przeglądarkę internetową z Edge na alternatywne programy.

Dołącz do dyskusji: Microsoft wprowadza szyfrowanie end-to-end w Microsoft Teams

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl