SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Microsoft przedłuża wsparcie technologiczne dla Ukrainy

Microsoft zobowiązał się do dalszego świadczenia bezpłatnego wsparcia technologicznego dla Ukrainy przez cały rok 2023.

Brad Smith, vice chair & president w Microsoft oraz Mychajło Fedorow, wicepremier Ukrainy i minister transformacji cyfrowejBrad Smith, vice chair & president w Microsoft oraz Mychajło Fedorow, wicepremier Ukrainy i minister transformacji cyfrowej

Zobowiązanie zostało ogłoszone przez vice chair & president Microsoft Brada Smitha w Lizbonie, podczas wspólnej konferencji prasowej, w której uczestniczył Mychajło Fedorow, wicepremier Ukrainy i minister transformacji cyfrowej.

Microsoft na rzecz Ukrainy

W praktyce decyzja oznacza, że Microsoft zapewni dodatkową pomoc o wartości około 100 milionów dolarów, która pozwoli instytucjom rządowym, infrastrukturze o znaczeniu krytycznym i innym sektorom w Ukrainie kontynuować dostarczanie usług cyfrowych swoim obywatelom w chmurze Microsoft.

- Od czasu wybuchu wojny w lutym br. Microsoft wraz z innymi firmami z sektora technologicznego świadczy bezprecedensowe wparcie technologiczne dla rządu i obywateli Ukrainy. Przeniesienie cyfrowej infrastruktury państwowej do chmury publicznej pozwala zabezpieczyć krytyczne dla Ukrainy usługi poprzez centra danych w całej Europie. Działania te odegrały kluczową rolę w ochronie bezpieczeństwa danych i usług, nawet w obliczu rosyjskiego pocisku manewrującego i innych ataków kinetycznych na rządowe centrum danych Ukrainy i inne zasoby fizyczne - czytam we wpisie Brada Smitha, vice chair & president w Microsoft.

Wsparcie Microsoft dla Ukrainy od czasu wybuchu wojny wyniesie łącznie ponad 400 milionów dolarów.

Dołącz do dyskusji: Microsoft przedłuża wsparcie technologiczne dla Ukrainy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl