SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Mike Tyson na puszkach i w reklamach napoju Black - także za granicą

Produkowany przez FoodCare napój energetyczny Black trafia do sprzedaży w opakowaniach z wizerunkiem Mike’a Tysona. Za miesiąc rusza duża kampania reklamowa.

Mike Tyson jako twarz napoju Black został zaprezentowany na konferencji prasowej w Warszawie.

- To osoba, która najlepiej na świecie nadaje się do tej roli - przekonuje Wiesław Włodarski, prezes FoodCare’u. - Osiem miesięcy temu przyszedł mi pomysł zaangażowania Mike’a i było mi niezmiernie miło, że od razu przyjął on naszą propozycję - opisuje.

Wizerunek twarzy Tysona z charakterystycznym tatuażem znajdzie się na puszkach pięciu wersji smakowych Blacka - sygnowanych hasłem „Black Power! Mike Tyson Collection”. Do sprzedaży trafią też dwie butelki napoju - półlitrowa i litrowa. Oprócz twarzy Tysona na opakowaniach napoju znajdują się cytaty z jego wypowiedzi. Nieznacznie zmienia się też logo Blacka, którego nowa wersja ma mieć bardziej aspiracyjny charakter.

Na przełomie maja i czerwca ruszy kampania napoju Black z udziałem Tysona. Reklamy - przygotowane przez agencję Grey Warszawa, a wyprodukowane przez dom produkcyjny Papaya Films - będą utrzymane w stylistyce produkcji hollywoodzkich. Akcja, zaplanowana na cały sezon letni, obejmie telewizję, internet i outdoor. Ponadto Tyson będzie brał udział w eventach promujących Black - na razie przyjechał do Polski na dwa dni: piątek spędzi w Warszawie, a sobotę w Krakowie.

Przedstawiciele FoodCare’u deklarują, że nie przeszkadza im kontrowersyjny wizerunek Mike’a Tysona, który m.in. kilkakrotnie się rozwodził, został skazany za gwałt, a jednemu z przeciwników odgryzł na ringu kawałek ucha. Tylko podczas konferencji prasowej w Warszawie Tyson stwierdził, że nie będzie już boksował, bo narkotyki zniszczyły jego organizm, a stracił w swoim życiu tyle pieniędzy, bo jest tępym głupkiem. - Mike uosabia takie cechy Blacka jak siła, determinacja, waleczność i sukces - wylicza Wiesław Włodarski.

Wizerunek Tysona będzie wykorzystywany przez FoodCare nie tylko w Polsce, lecz również w kilkunastu krajach europejskich, w których sprzedawany jest już Black.

-Od momentu stworzenia tej marki chciałem, by miała zasięg europejski, a nawet światowy, dlatego zależało mi na związaniu jej z międzynarodową gwiazdą sportu. A Mike Tyson otwiera Blackowi drzwi do rynków na całym świecie - uzasadnia Wiesław Włodarski.

Ujawnia przy tym, że budżet na tegoroczne działania promujące Black wynosi kilkadziesiąt milionów złotych, z czego na polski rynek przypada kilkanaście milionów.

Nie wiadomo, ile FoodCare zapłacił za zaangażowanie Tysona do komunikacji marki Black. Wiadomo natomiast, że umowa została zawarta na minimum dwa lata.

>>> Mike Tyson w Warszawie (fotorelacja)

Black ma obecnie ok. 30 proc. udziału na polskim rynku napojów energetycznych. Wiesław Włodarski zapowiada, że dzięki współpracy z Tysonem ten udział powinien zwiększyć się do 50 proc. W ciągu dwóch lat wzrośnie też cena Black - z obecnych 2,39 zł do 2,99 zł. Tym samym napój ma wejść do kategorii premium.

Dołącz do dyskusji: Mike Tyson na puszkach i w reklamach napoju Black - także za granicą

63 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
lolek
z prostaka gwiazde zrobic
odpowiedź
User
ekspert
ciekawa promocja, genialny pomysł
odpowiedź
User
don
ze tak ujmę szach mat panie Michalczewski i maspex
odpowiedź