SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Milion dla zwycięzcy nowego show TVP1 "Talent zgłoś się!". W jury Anna Mucha, Tomasz Karolak i Roman Młodkowski

W październiku br. telewizyjna Jedynka rozpocznie emisję nowego programu „Talent zgłoś się!”, w którym promowane będą wynalazki i innowacyjne projekty naukowe. W finale uczestników oceni Marek Kondrat, a zwycięzca otrzyma około milion złotych.

Article

Castingi do programu, które wyłonić mają 40 uczestników, ruszają w połowie września. Odbędą się one w czterech polskich miastach: 13 września w Katowicach, 20 września w Gdańsku, 4 października w Poznaniu oraz 11 października w Warszawie. Twórcy formatu poszukiwać będą wynalazców, których pomysły z powodu braku pieniędzy nie mogą być realizowane. Do udziału w programie zapraszani są również naukowcy prowadzący innowacyjne projekty.

Cała czterdziestka na rozwijanie swojego pomysłu otrzyma po 5 tys. zł nagrody gwarantowanej. W każdym odcinku uczestnicy będą prezentować wynalazki jurorom, a kamera towarzyszyć ma im przy codziennej pracy, np. w laboratorium. Sędziowie zdecydują wspólnie, którzy uczestnicy odpadną w danym etapie z gry.

Projekty oceniać będzie jury w składzie: Anna Mucha, Tomasz Karolak i Roman Młodkowski. Umowy ze wszystkimi jurorami zostały już podpisane. Od strony fachowej pomysłom przyglądać będzie się grono eksperckie, m.in. rektorzy i dziekani wydziałów z polskich uczelni wyższych, a także znani naukowcy, ekonomiści i przedsiębiorcy.

Wyboru najlepszego projektu dokona kapituła sędziowska. Uczestnik, który wygra „Talent zgłoś się!” otrzyma nagrodę pieniężną bliską miliona złotych, która ma być przeznaczona na rozwinięcie zgłoszonego przez niego pomysłu, np. pokrycie opłaty patentowej. - Nie będzie głosowania SMS-owego, bo chcieliśmy uniknąć sytuacji, kiedy o wygranej zadecyduje ciekawy sposób prezentacji. Nam chodzi o ideę - mówi Wirtualnemedia.pl osoba pracująca przy formacie. W odcinkach finałowych do grona jurorów dołączy również Marek Kondrat.

Po zakończeniu „Talent zgłoś się!” TVP będzie utrzymywać kontakt z uczestnikami i sprawdzać, w jakim kierunku podążają prace nad ich wynalazkami. Widzowie obejrzą relacje w programach różnych anten.

Twórcami formatu są Tomasz Góralski i Konrad Smuga, który zajmie się jednocześnie reżyserią widowiska. Telewizja Polska produkuje program samodzielnie, a z ramienia stacji producentem jest Mirosław Lasota. Wszystkie odcinki poprowadzą Paulina Chylewska i Radek Brzózka.

„Talent zgłoś się!” ruszy 14 października i będzie emitowany we wtorki o godzinie 20.20. TVP1 przygotuje jedenaście odcinków widowiska, trwających około 50 minut.

Program jest tworzony we współpracy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju oraz ING Bankiem Śląskim, które ufundowały nagrody pieniężne dla uczestników.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Milion dla zwycięzcy nowego show TVP1 "Talent zgłoś się!". W jury Anna Mucha, Tomasz Karolak i Roman Młodkowski

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
zzzzzzzzzz
Marek, przestań się wygłupiać!!!!
56 9
odpowiedź
User
???
Pomysł bardzo fajny, ale po co tam aktorzy? Co ciekawego wniosą ludzie, którzy całe życie mówią cudzym tekstem?
39 15
odpowiedź
User
Porąbani
Narzekają że mają mało z abonamentu,... Ludzi nękają a tu od tak milion dla zwycięcyl drugi pewnie dla marka Konrada, trzeci dla jury, czwarty dla widzów i pare innych na wyprodukowanie.... Aaa i jeszcze 200000 zł dla każdego z 40 uczestników... Czyli po to nas nękają żeby program "fajny" stworzyć za grube miliony.,.


A i jury z Konradem na czele- buhahahahhahah
27 12
odpowiedź