SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

MIT połączy Lark z Navigo

Spółka MIT Mobile Internet Technology przejęła Lark Europe od firmy Hyperion, poinformowała spółka w komunikacie. Zarówno MIT, jak i Hyperion są notowane i należą do grupy MNI. Grupa zamierza docelowo połączyć Lark Europe i Navigo w jeden organizm gospodarczy.

MIT połączy Lark z Navigo

"Grupa MIT w nowym kształcie, jako nowoczesny dystrybutor technologii treści i usług multimedialnych, planuje roczne skonsolidowane przychody ze sprzedaży na poziomie nie niższym niż 160 mln zł, przy co najmniej 38 mln zł zysku EBITDA" - czytamy w komunikacie.

W marcu zeszłego roku Hyperion informował, że kupi 100% udziałów w Lark za 15 mln zł. MIT odkupił te udziały za taką samą kwotę.

"Firma Lark Europe z posiadanymi kompetencjami optymalnie wpisuje się i uzupełnia szeroko pojętą strategię rozwoju i ofertę produktową grupy MIT, dlatego zdecydowaliśmy się na realokację aktywów. Hyperion skupi się teraz na rozwoju swojego głównego swojego aktywa, jakim jest spółka Telestar, właściciel stacji iTV, która w grudniu ub.r. otrzymała koncesję Krajową Radę Radiofonii i Telewizji na nadawanie nowego kanału satelitarnego EZO TV" - powiedział prezes MIT Leszek Kułak.

MIT poprzez spółki zależne działa w segmencie loterii SMS-ów Premium Rate, mobilnych usług dodanych i marketingu mobilnego (MNI Premium), zaawansowanych technologii teleinformatycznych GIS (Navigo.) oraz outsourcingu procesów call center oraz digitalizacji dokumentów (Scientific Services). Obecnie główny kierunek rozwoju grupy MIT to dostarczanie zaawansowanej oferty kontentowej i usługowej w kanale mobilnym i Internecie. MIT poinformował, że głównym odbiorcą rozwiązań nawigacyjnych GPS jest Lark Europe. Obecny udział tej firmy w rynku przenośnych urządzeń GPS wynosi około 15%, przy czym w bardziej zaawansowanych urządzeniach o przekątnej ekranu 5"(cali) przekracza 23%.

"Wejście firmy Lark Europe, producenta i znaczącego dystrybutora tabletów i sprzętu do nawigacji GPS do grupy MIT, która ma producenta map do nawigacji Navigo, jest oczekiwanym przez rynek kierunkiem, który w efekcie zapewni większą rentowność i konkurencyjność obu produktów. Docelowo zamierzamy połączyć Lark Europe oraz Navigo w jeden organizm gospodarczy, co jeszcze bardziej poprawi te parametry. Proces integracji będzie przebiegać bardzo sprawnie, bo od końca maja ub.r. spółki łączy już fuzja personalna - prezesem zarządu obu firm jest pan Marcin Olbrycht" - zaznaczył Kułak.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: MIT połączy Lark z Navigo

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl