SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Mobilna bankowość popularna wśród polskich internautów

Blisko połowa (48 proc.) dorosłych użytkowników internetu z naszego kraju korzysta z bankowości mobilnej.

fot. Shutterstock.com Article

To trzeci wynik wśród europejskich państw objętych badaniem przeprowadzonym w marcu br. przez Ipsos na zlecenie ING. Przed Polską znalazły się tylko Turcja (56 proc. użytkowników mobilnej bankowości wśród internautów) i Holandia (50 proc.), a identyczny wskaźnik odnotowano w Hiszpanii.

Wyprzedziliśmy natomiast takie kraje jak Austria (43 proc.), Wielka Brytania (38 proc.), Włochy (37 proc.), Niemcy (34 proc.), czy Francja (22 proc.). Zanotowaliśmy także o 10 pkt. proc. wyższy odsetek od średniej dla wszystkich badanych rynków (38 proc.).

Z kolei z badania przeprowadzonego w kwietniu br. przez serwis Money.pl wynika, że 82,7 proc. polskich posiadaczy tabletów korzysta z poziomu swoich urządzeń z mobilnej bankowości przynajmniej raz w tygodniu. W przypadku posiadaczy smartfonów odsetek ten był jeszcze wyższy i sięgnął 84,4 proc.

Około połowa osób z obu tych grup wykorzystuje swoje urządzenia mobilne do korzystania z bankowości wiele razy w tygodniu, a codziennie robi to blisko co czwarty posiadacz smartfona.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Mobilna bankowość popularna wśród polskich internautów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl