SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Mobilna TV w Europie

Oferta Alcatela-Lucenta zarządzanych usług mobilnej telewizji interaktywnej została udostępniona w Europie.

Alcatel-Lucent poinformował, że rozwiązanie zarządzanych usług mobilnej telewizji interaktywnej (Managed Mobile Interactive TV Service) początkowo oferowane na rynkach Azji i Pacyfiku, jest dostępne także w Europie. Rozwiązanie to pozwala dostawcom usług i treści, jak również operatorom wirtualnych sieci mobilnych (MVNO) oraz nadawcom odpowiedzieć na lawinowo rosnące zainteresowanie usługami mobilnej telewizji interaktywnej. Hostowane, utrzymywane i obsługiwane przez Alcatela-Lucenta, rozwiązanie umożliwia dostawcom usług skoncentrowanie się na opracowaniu programów marketingowych i ulepszaniu usług.

Rozwiązanie Alcatel-Lucent Mobile Interactive TV Managed Service to gotowa do wdrożenia, kompletna usługa mobilnej telewizji interaktywnej oferowanej za pośrednictwem działających dzisiaj sieci unicastowych w tym 3G oraz ewoluująca do współpracy z sieciami multicastowymi (Multimedia Broadcast Multicast Service - MBMS), WiMax i nadawczymi (DVB-H, DVB-SH) w przyszłości. Wykorzystując otwarte środowisko dla zapewnienia agregacji treści, oferuje możliwość korzystania z tradycyjnych usług telewizji mobilnej obsługiwanych przez protokół WAP oraz z usług telewizyjnych zintegrowanych z aplikacjami multimedialnymi uruchomianymi w telefonach komórkowych. Dzięki temu użytkownik może oglądać kanały telewizyjne wysokiej jakości, przeglądać elektroniczne przewodniki po programach w preferowanym przez siebie formacie i błyskawicznie przełączać się na wybrany kanał lub interesującą go treść. Dodatkową zaletą jest możliwość wywoływania różnego rodzaju usług interaktywnych np. zamawiania materiałów związanych z danym programem telewizyjnym (dzwonków, logo itd.) w bardzo prosty sposób – dosłownie za pomocą naciśnięcia jednego lub dwóch klawiszy - podano w komunikacie.

Zdaniem Luisa Antonio Amago, odpowiedzialnego w firmie Alcatel-Lucent za działalność związaną z multimediami i systemami płatności „Usługa Mobile Interactive Managed Service daje wyjątkową okazję do uruchomienia w krótkim czasie i przy niskich kosztach nowej dochodowej usługi, w sposób umożliwiający skrócenie czasu zwrotu inwestycji”.

Alcatel-Lucent zdobył wiodącą pozycję na rynku interaktywnych usług telewizyjnych, umożliwiając oferowanie usług telewizyjnych, wideo i muzycznych ponad 115 usługodawcom mobilnym z całego świata.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Mobilna TV w Europie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl