SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Agencja Monday przekształca się w grupę. Tworzy marki Digital, Comms i Strategy

Agencja komunikacyjna Monday od 18 października funkcjonuje na rynku jako Monday Group. Rebranding wiąże się z poszerzeniem oferty oraz wyodrębnieniem trzech nowych marek - Strategy (doradztwo strategiczne), Comms (komunikacja) oraz Digital (kreacje digitalowe, social media). Zarząd grupy tworzą CEO Ewa Mittelstaedt, Magdalena Skarżyńska (VP Comms) oraz Adam Kozłowski (VP Digital).

Ewa Mittelstaedt, CEO Monday Group Ewa Mittelstaedt, CEO Monday Group

Zmiany związane z przekształceniem agencji Monday w grupę trwały wewnętrznie od ponad roku, pod koniec zeszłego zarząd zarejestrował spółkę holdingową. Od 18 października Monday Group oficjalnie funkcjonuje na rynku w nowej strukturze. Zmiana podyktowana jest również chęcią  uporządkowania struktury oraz pogrupowania usług w ramach odpowiednich brandów.

Grupa Monday stawia na partnerskie wsparcie klientów

Jak wyjaśnia w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Ewa Mittelstaedt, CEO Monday Group, decyzja o zmianie podyktowana była oczekiwaniami klientów, którzy coraz częściej szukają do współpracy elastycznych podmiotów kompleksowo wspierających realizację ich celów biznesowych.

- Głównym impulsem do zmiany była potrzeba zapewnienia naszym klientom partnerskiego wsparcia na wysokim poziomie, a pracownikom możliwości rozwoju. Szukaliśmy sposobu, dzięki któremu będziemy w stanie odpowiedzieć na potrzeby klientów, dalej profesjonalizować nasze usługi i rozwijać ofertę a jednocześnie pozostać zwinną organizacją, która jest blisko klientów, doskonale ich rozumie i jest w stanie szybko i skutecznie reagować na zmiany. W związku z tym wyodrębniliśmy najważniejsze z perspektywy rozwoju obszary i na nich się koncentrujemy - komentuje Ewa Mittelstaedt.

Monday Group ma trzyosobowy zarząd - Ewa Mittelstaedt pełni funkcję CEO; Magdalena Skarżyńska jako wceprezes odpowiada za rozwój marki Comms, a Adam Kozłowski, także jako wiceprezes, kieruje marką Digital.

- Taki podział odpowiedzialności umożliwia nam z jednej strony zadbanie o spójność działań grupy (blisko współpracujemy z Magdą i Adamem i wszystkie istotne decyzje podejmujemy wspólnie) a z drugiej zapewnia większą uważność przy planowaniu rozwoju pracowników reprezentujących poszczególne brandy, doborze odpowiednich dla nich szkoleń oraz umożliwia utrzymanie wysokiej jakości usług. Jak łatwo się domyślić, Magda dba o rozwój i bezpieczeństwo monday comms a Adam – monday digital. Oboje pracują w swoich obszarach przy wsparciu doświadczonych menedżerów - wyjaśnia nam Ewa Mittelstaedt.

Monday Group to marki Digital, Strategy i Comms

Na Monday Group składają się marki Digital, Comms i Strategy - stworzone na potrzeby komunikacji z rynkiem. Dzięki temu zmiany nie mają formalnych konsekwencji dla klientów i pracowników. Formalnie grupa składa się z trzech spółek (w tym jednej matki – holdingowej). Ich właścicielką jest Ewa Mittelstaedt.

Monday Digital pod kierownictwem Adama Kozłowskiego realizuje kampanie social media (Google Ads, Facebook, Instagram, Pinterest, TikTok, Youtube, Linkedin), SEO, influencer marketingowe, content marketingowe i performance marketingowe.

Monday Comms, pracami której kieruje Magdalena Skarżyńska, specjalizuje się w komunikacji konsumenckiej, brand PR, B2B, korporacyjnej, public affairs, social selling oraz w komunikacji sektorów: kultury, gamingu i e-sportu oraz technologii.

Monday Strategy tworzy strategie i kreacje dla marek, oferuje także doradztwo kryzysowe, CSR i brand synergy.

Grupa w związku z rebrandingiem ma nową identyfikację wizualną oraz claim "we care. we deliver"

 - Zmianę, o której dzisiaj mówimy przygotowywaliśmy od ponad roku. Podzieliliśmy odpowiedzialności wśród członków zarządu, wypracowaliśmy z szefowymi i szefami zespołów zasady współpracy pomiędzy poszczególnymi brandami, rozbudowywaliśmy ofertę szkoląc obecnych pracowników oraz zapraszając do współpracy nowych ekspertów. Zależało nam na tym, żeby z jednej strony wyodrębnić trzy osobne brandy a z drugiej nie stracić spójności jako grupa, a to nie jest proste zadanie. Wymaga bliskiej współpracy (i jasnych jej zasad) pomiędzy brandami i działającymi w ich ramach zespołami, płynnego przepływu informacji i atmosfery wzajemnego wsparcia. Żeby to wszystko faktycznie działało i zostało odpowiednio wdrożone, potrzeba czasu – dlatego mimo dłuższej wewnętrznej pracy nad zmianą, mówimy o niej dopiero dzisiaj - podsumowuje w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Ewa Mittelstaedt.

Dołącz do dyskusji: Agencja Monday przekształca się w grupę. Tworzy marki Digital, Comms i Strategy

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
W
Jak to jest możliwe, że ludzie specjalizujący się w komunikacji, są w stanie wygenerować bełkot w stylu: "decyzja o zmianie podyktowana była oczekiwaniami klientów, którzy coraz częściej szukają do współpracy elastycznych podmiotów kompleksowo wspierających realizację ich celów biznesowych".

Niebywałe.
0 0
odpowiedź
User
jws
Zwiększają znacząco produkt PKB Polski.
0 0
odpowiedź
User
Leo Bao
A który podmiot prowadzi fanpejdże szkalujące dziennikarzy z którymi współpracują na co dzień? Bo to ciekawa praktyka agencji Monday
0 0
odpowiedź