SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Monika Szymborska i Krzysztof Miączyński z „Superwizjera” i „Uwagi!” otwierają edukacyjną kawiarnię „Ważne Miejsce”

Monika Szymborska, była szefowa „Superwizjera” i „Uwagi!” w TVN oraz jej zastępca Krzysztof Miączyński uruchomili w Katowicach kawiarnię o nazwie „Ważne Miejsce”. Lokal ma spełniać funkcje integracyjne i edukacyjne pozwalając gościom zapoznać się ze światem i warunkami funkcjonowania osób niewidomych. - Ciemność sprawia, że wszyscy są równi, a najważniejsze staje się nasze człowieczeństwo - wyjaśniają założyciele kawiarni.

 

Monikę Szymborską i Krzysztofa Miączyńskiego łączy długa zawodowa przeszłość. Szymborska od 2002 r. pracowała w TVN, była m.in. producentem programu Marcina Wrony „Pod napięciem”, a także szefową redakcji „Superwizjera” i „Uwagi!”.

Z kolei Miączyński był związany z TVN od 1999 r. Pracował jako producent i wydawca „Faktów”, redaktor w programie „Ale plama” oraz producent pierwszego wieczoru wyborczego w TVN. Do „Uwagi!” dołączył w 2002 r., w kolejnych latach był zastępcą Szymborskiej.

W listopadzie 2016 r. Szymborska i Miączyński zostali zwolnieni z TVN. Wirtualnemedia.pl ustaliły wówczas nieoficjalnie, że powodem zwolnienia miały być m.in. niewystarczające wyniki oglądalności cyklu „Kulisy sławy”.

W połowie ub.r. Szymborska objęła stanowisko dyrektor programowej video&tv w Wirtualnej Polsce, jednak w grudniu tego samego roku rozstała się z WP w związku z restrukturyzacją segmentu wideo.

Z TVN do „Ważnego Miejsca”

Teraz para współpracowników z TVN uruchomiła w Katowicach kawiarnię o nazwie „Ważne Miejsce”, które ma być nie tylko tradycyjnym lokalem, ale także platformą edukacyjną.

Jak deklarują na stronie internetowej twórcy „Ważnego Miejsca” ma ono zbliżać do siebie osoby w pełni sprawne z niewidomymi. Aby to osiągnąć stworzono osobną przestrzeń, która w założeniach wprowadza odwiedzających w świat osób niewidzących.

- Na piętrze zapraszamy do Tajemnicy Ciemności, aby zgłębić potęgę naszych zmysłów i doznać niecodziennych wrażeń – wyjaśniają twórcy „Ważnego Miejsca” na stronie internetowej lokalu. - Ekscytująca wyprawa w nieznane, gdzie towarzyszami są niewidomi animatorzy, zostawi na długo ślad w pamięci. Na dole proponujemy kawę i herbatę jako początek miłej znajomości :-) Chcemy, aby spotykali się tu młodsi i starsi tworząc dla siebie Ważne Miejsce. Temu też będą służyły proponowane przez nas warsztaty na bliskie wszystkim tematy - zapowiadają założyciele kawiarni.

Według informacji zamieszczonych na stronie „Ważnego Miejsca” trwające godzinę zwiedzanie przestrzeni edukacyjnej kosztuje 28 zł w wypadku biletu normalnego, za ulgowy wstęp trzeba zapłacić 22 zł.

Dołącz do dyskusji: Monika Szymborska i Krzysztof Miączyński z „Superwizjera” i „Uwagi!” otwierają edukacyjną kawiarnię „Ważne Miejsce”

28 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Neo
Niech napiszą książkę o kulisach pracy w TVN będzie ciekawiej
😀.
odpowiedź
User
uwaga uwaga!
Czytam tu, że powodem zwolnienia były niewystarczające wyniki jakichś tam "Kulis sławy". Hm, z TVN za słabe wyniki nikt nie został jeszcze zwolniony. Bo "Uwaga" miała znakomite wyniki, dopiero po wywaleniu Szymborskiej spadły. Więc za co naprawdę wywalono tak dobrze ustawionych pracowników, zwłaszcza ulubienicę Edzia?
odpowiedź
User
Ola
O, mobberka i córeczka esbeckich agentów (matka i ojciec byli szpiclami SB) wróciła na Ślask. Zabawne. A ten jej "wspólnik" umoczony w dile z komornikami to szuka rynku w regionie?
odpowiedź