SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Monika Tarka wśród prowadzących audycje w Radiu Pogoda

Monika Tarka dołączyła w lutym do zespołu Radia Pogoda, stacji należącej do Grupy Radiowej Agora. Dziennikarka na razie nie ma przydzielonego swojego pasma w ramówce rozgłośni.

Monika TarkaMonika Tarka

- Monika Tarka będzie wspierać redakcję m.in. w razie nieobecności innych prowadzących programy rozgłośni - informuje nas Agata Staniszewska, rzeczniczka prasowa Agory. - W tym tygodniu można ją było usłyszeć w "Pogodnym Poranku Radia Pogoda", w którym zastąpiła Joannę Kruk.

Monika Tarka jest radiowcem z wieloletnim doświadczeniem. Zaczynała pracę w branży radiowej w Trójce. Później przez prawie 25 lat była związana z Radiem WAWA. Najdłużej prowadziła tam poranne programy razem ze swoim mężem Robertem Kilenem. W Radiu WAWA byli gospodarzami pasma "Z parą od rana" (przez 15 lat), wcześniej ich audycja nosiła tytuły: "Przebojowe małżeństwo" i "Poranny ekspress". Monika Tarka była też w Radiu WAWA gospodynią programu "Babka rockowa".

Monika Tarka (wraz z Robertem Kilenem) odeszli z Radia WAWA w marcu 2016 r. Oboje dołączyli do radiowej Jedynki, gdzie byli gospodarzami m.in. porannego programu "Podwójne espresso". W 2018 r. byli głównymi prowadzącymi "Lato z radiem". Po jego zakończeniu rada programowa Polskiego Radia przyjęła krytyczną uchwałę w sprawie tej audycji oraz trasy koncertowej i zdecydowano o przygotowaniu nowej formuły.

Rok później Monika Tarka i Robert Kilen odeszli z Polskiego Radia (dziś Robert Kilen jest jednym z prezenterów Polskiego Radia Kierowców). W sierpniu 2019 r. para wystartowała z własnym kanałem na YouTubie. W Kilen TV przygotowywali programy o tematyce rozrywkowej oraz motoryzacyjnej.

Monika Tarka w swojej działalności w mediach m.in. przeprowadzała wywiady, prowadziła koncerty i imprezy plenerowe, była też redaktorką serwisów internetowych.

Zmiany personalne w Radiu Pogoda

Na początku lutego Agata Jońska została szefową Radia Pogoda. Zastąpiła na tym stanowisku Agnieszkę Kasprzyk, która rozstała się z rozgłośnią po ponad 20 latach pracy w Agorze.

Radio Pogoda dołączyło do portfolio Grupy Radiowej Agory w 2015 r. Obecnie programy stacji można słuchać w ośmiu miastach: w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku (częściowo też w Sopocie i Gdyni), Bydgoszczy, Opolu, na Śląsku, a także w internecie. Na antenie Radia Pogoda grane są utwory z kilku dekad XX wieku - od lat 30. do 70.

W trzecim kwartale ub.r. przychody Grupy Agora w segmencie radiowym wzrosły o 16,3 proc. do 25,7 mln zł, z czego wpływy reklamowe zwiększyły się o 11,7 proc. do 21,9 mln zł. W sprawozdaniu Agory zwrócono uwagę, że wartość całego rynku reklamy radiowej wzrosła w tym okresie tylko o 4 proc.

Z danych Radio Track wynika, że w okresie od listopada 2021 r. do stycznia 2022 r. średni udział Radia Pogoda pod względem słuchania wyniósł 1 proc.

Dołącz do dyskusji: Monika Tarka wśród prowadzących audycje w Radiu Pogoda

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kawałek Tortu
Ok wybór, bez zgrzytu.
odpowiedź
User
Poland
Mogłiby zmienić ramówkę i zrobić pasma 10-14 14-18 18-22
odpowiedź
User
Pogodny Stanley
Tylu innych prezenterów-seniorów mogłoby się spisać w tej stacji... Ciekawe, czy nie będzie powtórki z Lata z Radiem..
odpowiedź