SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Morgan Stanley otworzy biuro w Polsce do końca tego roku

Morgan Stanley zamierza do końca tego roku uruchomić biuro bankowości inwestycyjnej w Warszawie, poinformowała spółka w komunikacie.

Morgan Stanley otworzy biuro w Polsce do końca tego roku

"Nowe biuro, które zostanie otwarte do końca 2010 roku po uzyskaniu wszelkich niezbędnych zgód regulacyjnych, zapewni klientom Morgan Stanley w Polsce i w regionie lepszy dostęp do międzynarodowych rynków kapitałowych i usług doradczych bankowości inwestycyjnej" - podano w komunikacie.

Morgan Stanley zostanie również członkiem Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie w celu zapewnienia swoim klientom bezpośredniego dostępu do obrotu papierami wartościowymi w Polsce.

Szefem biura będzie Marcin Socha, dyrektor wykonawczy odpowiedzialny za działalność Morgan Stanley w Polsce.

"Warszawa w szybkim tempie staje się wiodącym centrum finansowym w Europie Środkowo-Wschodniej. Wraz z otwieraniem się Polski na globalne rynki kapitałowe, polscy klienci w coraz większym stopniu oczekują rozwiązań w zakresie doradztwa bankowości inwestycyjnej i pozyskiwania kapitału, a Morgan Stanley, z naszą globalną obecnością i możliwościami, jest wyjątkowo dobrze predysponowany do zaspokojenia tych wymagań"- powiedział szef bankowości inwestycyjnej Morgan Stanley na świecie Franck Petitgas.

Jednym z istotnych powodów otwarcia biura MS w Warszawie są silne fundamenty ekonomiczne polskiej gospodarki oraz fakt, iż Polska jako jedyna zanotowała wzrost PKB w 2009 r.

Morgan Stanley oferuje gamę usług w zakresie bankowości inwestycyjnej, papierów wartościowych, zarządzania aktywami oraz majątkiem. Dysponuje siecią 1,2 tys. biur w 37 krajach, obsługując przedsiębiorstwa, rządy, instytucje oraz osoby fizyczne.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Morgan Stanley otworzy biuro w Polsce do końca tego roku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl