SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Mateusz Wcześniak prezesem Movie Games, Aleksy Uchański przewodniczącym rady nadzorczej i szefem strategii

Mateusz Wcześniak, współzałożycie Movie Games został prezesem zarządu tej spółki zastępując na stanowisku Aleksego Uchańskiego, który objął dwie nowe funkcje - przewodniczącego rady nadzorczej oraz szefa firmy do s praw startegii. - Jesteśmy zadowoleni z efektów, ale musimy się skupić na wyzwaniach szybko zmieniającego się rynku gier. Stąd decyzja o podziale obowiązków - wyjaśnia Aleksy Uchański w rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl.

Aleksy Uchański Article

Movie Games jest polską spółką produkującą gry wideo założoną w 2016 r. przez Aleksego Uchańskiego, od 25 lat związanego z branżą gier komputerowych i Mateusza Wcześniaka, fana gier z doświadczeniem w sektorze finansowym. Inwestorami w spółce są PlayWay S.A., producent i wydawca gier komputerowych notowany na GPW w Warszawie oraz Fundusz Stabilnego Rozwoju.

Obecnie spółka zatrudnia kilkadziesiąt osób, które pracują nad ponad dziesięcioma produkcjami. Zespoły developerskie działają w biurach w województwach mazowieckim, wielkopolskim, małopolskim i na Śląsku.

Wśród przygotowywanych przez Movie Games tytułów są m.in. symulator oparty na podstawie książki „Dywizjon 303” oraz gra „The Beast Inside”. W styczniu br. do grona akcjonariuszy Movie Games dołączył prywatny inwestor - Łukasz Tomasik, a w toku transakcji wycenę spółki ustalono na 100 mln złotych. Firma ujawniła też plany wejścia na giełdę do końca br.

Pierwszym prezesem Movie Games został w grudniu 2016 r. Aleksy Uchański, teraz spółka powiadomiła o zmianach personalnych na kluczowych stanowiskach.

Prezesem spółki został Mateusz Wcześniak - jej współzałożyciel i dotychczasowy wiceprezes zarządu, a wcześniej przewodniczący rady nadzorczej Movie Games. Równocześnie, poprzez kontrolowane przez siebie podmioty finansowe Mateusz Wcześniak jest największym akcjonariuszem spółki.

Dotychczasowy prezes Aleksy Uchański obejmuje stanowisko przewodniczącego rady nadzorczej, jednocześnie stając się head of strategy Movie Games. W rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl wyjaśnia motywy które stoją za roszadami personalnymi w firmie.

- Mateusz i ja zbudowaliśmy Movie Games od podstaw. Zatrudniliśmy każdą osobę, zatwierdziliśmy i poprowadziliśmy każdy projekt – podkreśla Uchański. -  Skręciliśmy sami każdy mebel. Ten romantyczny, pionierski czas już za nami. Jesteśmy zadowoleni z efektów, ale musimy się skupić na wyzwaniach szybko zmieniającego się rynku gier. Stąd decyzja o podziale obowiązków. Jak największa część mojego czasu musi być poświęcona na wypracowywanie strategicznej przyszłości spółki.

Uchański tłumaczy, że wśród najważniejszych jego zadań będzie rozpoczęcie produkcji gier na nowe platformy oraz działania akwizycyjne – obecnie firma uczestniczy w kilku takich procesach, na różnych etapach.

W komunikacie poinformowano też, że do zarządu Movie Games dołączył Maciej Miąsik, dotychczasowy członek rady nadzorczej, który od sierpnia 2017 r. realizuje dla firmy swoją autorską grę. Miąsik jest weteranem polskiego rynku gier, jego pierwsze dzieło, „Electro Body” ukazało się w 1992 r. Na początku XXI wieku odpowiadał za produkcję pierwszych dwóch części „Wiedźmina” w CD Projekt Red. W ub.r. jego grę „Beat Cop” wydało 11bit Studios.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej