SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

MSP liczy, że zrealizuje przychody ze sprzedaży Energi w listopadzie

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) liczy, że zrealizuje przychody z prywatyzacji Energi w listopadzie a z prywatyzacji Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin (ZE PAK) najwcześniej w listopadzie, wynika z piątkowej wypowiedzi wiceministra Jana Burego.

"Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to przychody z prywatyzacji Energi zrealizujemy w listopadzie" - powiedział Bury dziennikarzom w kuluarach konferencji NEUF 2010 - New Energy User Friendly.

Bury dodał, że przychody ze sprzedaży ZE PAK [oraz kopalni węgla brunatnego Adamów i Konin - przyp. ISB] są spodziewane nie wcześniej, niż w listopadzie po udzieleniu przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) zgody na transakcje.

Wiceminister poinformował też, że oferty wiążące na Energę mają wpłynąć do MSP w pierwszych dniach sierpnia, natomiast na PAK i kopalnie w końcu czerwca. Z ustaleń ISB wynika, że aktualnie obowiązujące terminy, to 2 sierpnia w przypadku Energi i 30 czerwca w przypadku ZE PAK. W piątek Bury powiedział, że oferty wstępne na kupno Energi są obiecujące.

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) otrzymało osiem ofert wstępnych od inwestorów zainteresowanych zakupem od Skarbu Państwa 82,90% akcji spółki Energa.

Energa jest czwartą co do wielkości grupą energetyczną w Polsce. Obsługuje 2,8 mln klientów indywidualnych oraz ponad 300 tys. firm, co daje jej ok. 16-procentowy udział w rynku sprzedaży. Grupa prowadzi działalność związaną z dystrybucją energii w północnej i środkowej Polsce.

Dołącz do dyskusji: MSP liczy, że zrealizuje przychody ze sprzedaży Energi w listopadzie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl