SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

MSP: za kilka dni zaproszenie inwestorów do negocjacji ws. Grupy Lotos

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) chce zaprosić inwestorów do negocjacji w sprawie sprzedaży do 53% akcji Grupy Lotos w ciągu najbliższych kilkunastu dni, poinformował we wtorek minister skarbu Aleksander Grad.

MSP: za kilka dni zaproszenie inwestorów do negocjacji ws. Grupy Lotos

"W ciągu najbliższych kilkunastu dni będziemy z tym gotowi" - powiedział Grad w wywiadzie dla TVN CNBC, zapytany o termin wystosowania zaproszeń w sprawie Lotosu.

Pod koniec września wiceminister skarbu Mikołaj Budzanowski zapowiadał, że MSP zaprosi inwestorów do negocjacji w sprawie Grupy Lotos w październiku i liczy na sfinalizowanie transakcji w przyszłym roku.

W lipcu resorty skarbu i gospodarki osiągnęły porozumienie w sprawie zmiany rządowego programu dla sektora paliwowego tak, aby umożliwić znalezienie inwestora strategicznego dla Grupy Lotos. Po otrzymaniu ofert na Lotos, MSP poprosi Radę Ministrów o zgodę na ewentualną transakcję.

Rządowa strategia dla sektora paliwowego zawiera zapis, według którego Skarb Państwa powinien mieć powyżej 50%. Obecnie posiada pakiet 53,19% akcji.

Grupa Lotos miała 603,05 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2010 roku wobec 118,97 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 8658,74 mln zł wobec 6164,50 mln zł rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: MSP: za kilka dni zaproszenie inwestorów do negocjacji ws. Grupy Lotos

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl