SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Transmisje mszy świętej nadal hitem w Polsat News

Cotygodniowe transmisje mszy świętej w Polsat News aktualnie śledzi 392 tys. widzów. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej relacje straciły 117 tys. oglądających, ale nadal mają dużo wyższe wyniki od średnich długookresowych udziałów Polsat News w 4+ - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Transmisje mszy świętej w Polsat News oglądać można w niedziele i święta o godz. 9.00, począwszy od 15 marca 2020 roku. Stacja zaczęła relacjonować msze po tym jak z powodu wybuchu pandemii COVID-19 rząd wprowadził wiele obostrzeń, m.in. związanych z ograniczeniem zgromadzeń (w punkcie kulminacyjnych obostrzeń w mszach mogło uczestniczyć maksymalnie 5 osób).

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

W okresie od 1 stycznia do 2 kwietnia 2023 roku transmisje mszy świętej w Polsat News śledziło średnio 392 tys. osób. Przełożyło się to na 5,81 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 1,04 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 1,61 proc. w grupie 16-59 - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, do których dotarł portal Wirtualnemedia.pl.

Msze hitem tylko w 4+, słabe wyniki w 16-49

Relacje notują wyraźnie wyższą oglądalność od średnich długookresowych wyników Polsat News w grupie 4+, ale nieco słabsze wyniki w grupie 16-49. Na przykład udział Polsat News w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2022 roku wyniósł 1,97 proc., a w grupie 16-49 było to 1,61 proc.

Największą widownię w analizowanym okresie zgromadziła relacja z 29 stycznia, którą oglądało 449 tys. osób.

Względem analogicznego okresu rok wcześniej relacje mszy świętej w Polsat News straciły 117 tys. widzów, bardzo duży spadek zanotowano w grupach 16-49 i 16-59. Od 1 stycznia do 3 kwietnia ub.r. transmisje śledziło średnio 509 tys. osób (odpowiednio 6,97 proc., 2,36 proc. i 2,88 proc.).

Polsat News nie ma w planach rezygnacji z transmisji niedzielnej mszy świętej, mimo zniesienia niemal wszystkich obostrzeń pandemicznych. - Msza jest na naszej antenie, bo tego oczekują nasi widzowie. I spełniamy te oczekiwania - rok temu mówiła portalowi Wirtualnemedia.pl Dorota Gawryluk, dyrektor pionu informacji i publicystyki w Telewizji Polsat.

Dołącz do dyskusji: Transmisje mszy świętej nadal hitem w Polsat News

25 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gie
Jakie reklamy lecą przed i po mszy?
odpowiedź
User
ds
Jakie reklamy lecą przed i po mszy?

A lecą reklamy jeszcze jak.
odpowiedź
User
Typie
Jakie reklamy lecą przed i po mszy?

A jakie przed, w trakcie i po szkle kontaktowym? Leć sprawdzić!
odpowiedź