SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Multimedia Polska przeznaczyła dodatkowe 28 mln zł na buyback

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie spółki Multimedia Polska zdecydowało o przeznaczeniu na skup akcji własnych dodatkowych 28 mln zł, wynika z uchwał zgromadzenia. Oznacza to podwyższenie łącznej kwoty przeznaczonej na buyback do 364 mln zł.

Multimedia Polska przeznaczyła dodatkowe 28 mln zł na buyback

„Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie niniejszym postanawia: przenieść na celowy fundusz rezerwowy przeznaczony na nabycie akcji własnych (…) z zysków zatrzymanych oraz kwotę powstałą w latach ubiegłych z innych niż zyski tytułów, w łącznej wysokości 28.017.339,79 zł” – czytamy w treści uchwały.

Równocześnie zmieniono upoważnienie zarządu do skupu akcji ustalając maksymalną kwotę przeznaczoną na ten cel na 364,02 mln zł.

W maju akcjonariusze uchwalili program skupu akcji własnych o wartości 336 mln zł. Spółka już wykorzystała część tej kwoty.

Multimedia Polska miało 21,45 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2010 roku wobec 12,45 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 138,13 mln zł wobec 126,58 mln zł rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Multimedia Polska przeznaczyła dodatkowe 28 mln zł na buyback

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl