SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Multimedia Polska skończyła buyback po tym, jak skupiła zakładaną liczbę akcji

W wezwaniu na akcje własne Multimedia Polska 7 września przyjęto zapisy obejmujące liczbę akcji przekraczającą liczbę walorów, na które ogłoszono wezwanie, poinformowała spółka. W związku z tym zapisy z wtorku będą redukowane a złożone po tym dniu nie będą realizowane.

Multimedia Polska skończyła buyback po tym, jak skupiła zakładaną liczbę akcji

"Zgodnie z informacją uzyskaną od podmiotu pośredniczącego tj. UniCredit CAIB Poland (…) w dniu 7 września 2010 roku przyjęto zapisy obejmujące liczbę akcji przekraczającą liczbę akcji, na które było ogłoszone wezwanie” – czytamy w raporcie.

Spółka poinformowała, że nabędzie akcje objęte zapisami złożonymi 7 września 2010 roku na zasadzie proporcjonalnej redukcji. Zapisy złożone po dniu 7 września 2010 roku nie będą realizowane.

W poniedziałek spółka poinformowała, że w ramach trwającego wezwania na akcje własne (zaplanowanego do 14 września), planuje skupić dodatkowe 7,7 mln udziałów płacąc 9,70 zł za sztukę – zamiast 8,75 zł za papier, jak założono w oryginalnym wezwaniu.

Jak mówił wówczas prezes spółki Andrzej Rogowski, pierwsza część wezwania, która zakończyła się w lipcu, pokazała, że zaproponowana cena tj. 9.70 zł za akcję jest dla inwestorów atrakcyjna. Potwierdza  to duża nadwyżka zapisów na sprzedaż akcji, która w efekcie spowodowała konieczność dokonania redukcji złożonych zapisów o ponad 50%. Dlatego spółka zdecydowała się podwyższyć cenę w ostatnim etapie wezwania z 8,75 zł do 9,70 zł, jako osiągnięty konsensus z rynkiem, podkreślał prezes.

Dotychczas w ramach trwającego buy-backu spółka skupiła 30.637.936 akcji własnych stanowiących 20% kapitału. Łącznie na buy-back, w ramach dwóch przeprowadzonych wezwań, spółka wykorzystała dotychczas ok. 285 mln zł brutto z ok. 364 mln zł, które ma do dyspozycji na ten cel.

W I poł. 2010 roku spółka miała 37,28 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 26,11 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 278,65 mln zł wobec 255,75 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Multimedia Polska skończyła buyback po tym, jak skupiła zakładaną liczbę akcji

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl