SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Multimedia Polska w 2011 r.: telewizja cyfrowa najbardziej do góry

Telewizja cyfrowa to usługa sieci Multimedia Polska, która w ub.r. zanotowała najdynamiczniejszy wzrost w portfolio operatora. Przeciętny klient sieci ma już ponad dwie usługi.

Multimedia Polska w 2011 r.: telewizja cyfrowa najbardziej do góry

Najwięcej abonentów Multimediów cały czas korzysta z usługi telewizyjnej. Na koniec ub.r. było to 770 tys. klientów, czyli o 4,05 proc. więcej niż rok wcześniej. Wzrost ten to m.in. zasługa zakupu innych sieci przez spółkę. Z kolei liczba użytkowników korzystających dodatkowo z telewizji cyfrowej oraz IPTV wzrosła na dzień 31 grudnia ub.r. do 195 tys., czyli aż o 37,6 proc.

Drugą najpopularniejszą usługą Multimediów pozostaje dostęp do internetu. Na koniec 2011 roku korzystało z niego ponad 400 tys. klientów, czyli o 10,2 proc. więcej niż rok wcześniej.

Z kolei o 8,4 proc. wzrosła liczba abonentów telefonii i wyniosła na dzień 31 grudnia ub.r. 244 tys. To m.in. efekt stale rosnącej popularności telefonii VoIP, a także usługi WLR kierowanej głównie do klientów biznesowych. Z WLR korzystało na koniec 2011 r. 19 tys. klientów

Rośnie też popularność pakietów. Z Triple Play (trzy usługi) korzysta już 106 tys. użytkowników Multimediów, czyli o 8,5 proc. więcej niż na koniec 2010 roku. Double Play wykupiło natomiast 242 tys. abonentów (wzrost o 3,2 proc.).

Natomiast średnia liczba usług przypadających na abonenta Multimediów (tzw. RGU/abonenta) wyniosła na koniec 2011 roku 2,06, podczas gdy rok wcześniej było to 1,94. Całkowitą liczbę abonentów spółka ujawni dopiero przy okazji prezentacji raportu rocznego.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Multimedia Polska w 2011 r.: telewizja cyfrowa najbardziej do góry

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
pol
najbardziej gów..na firma i oszukancza jaką znam. Nają gdzieś klientow , sygnał cyfrowy tylko w duzych miejscowosciach a analog jakosc ma do d..py. Na szczescie wchodzi naziemnai są satelity wiec mogą mnie pocałować
8 8
odpowiedź
User
Max
Nie mogę narzekać. Kupiłem ostatnio pakiet za 79 zł. Kto inny da mi taką ofertę???
8 8
odpowiedź
User
Patryk41
Ceny spadają, bez dwóch zdań. Za 129 zł mam w Multimedia neta 20-stkę, tv cyfrową z nagrywarką i telefon, a jeszcze nie tak dawno mniej więcej tyle płaciłem za Neo :)
8 8
odpowiedź
User
Janek
A ja mam Internet ze wspólnoty mieszkaniowej za 20 zł miesięcznie i mam w dopie Multimedia
8 8
odpowiedź
User
Wizard
Pytałem o 120 Mb/s, chcę wziąć do firmy. Jak zacznę, używać to dam znać jak się Multimedia sprawują. Mój były wspólnik ma u nich firme i jest zadowolony. Zobaczymy.
8 8
odpowiedź