SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Muzeum Polin reklamuje wystawę stałą hasłem #MaszToPoMnie

Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie ruszyło z kampanią promującą ekspozycję stałą „1000 lat historii Żydów polskich” pod nazwą #MaszToPoMnie. Kreacje oparto na cytatach znanych, historycznych postaci polskich Żydów.

Article

Kampania #MaszToPoMnie wystartowała 17 lipca i potrwa do końca wakacji. Obejmuje nośniki reklamy zewnętrznej (citylighty) w całej Warszawie, reklamę prasową oraz kreacje internetowe. Skierowana jest przede wszystkim do warszawiaków, ale także turystów przyjeżdżających latem do stolicy.

Na plakatach pokazane zostały cztery ważne dla polskiego dziedzictwa kulturowego i społecznego postaci – pedagog i pisarz Janusz Korczak,  poeta Julian Tuwim, poetka Zuzanna Ginczanka i działacz społeczny, jeden z przywódców powstania w getcie warszawskim Marek Edelman. To także osoby związane – przez całe życie lub przez jego część – z Warszawą.

Hasztag „MaszToPoMnie ma skłonić do refleksji nad wspólną, żydowsko – polską spuścizną i stanowi zaproszenie do odwiedzenia wystawy „1000 lat historii Żydów polskich” Muzeum Polin.

Kreację opracował dział komunikacji Muzeum Polin we współpracy z copywriterką Magdaleną Komorek.

-
-
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Muzeum Polin reklamuje wystawę stałą hasłem #MaszToPoMnie

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Polak
O, Tuwim - warszawiak! A do tej pory wszyscy myśleli, że był łodziakiem!
4 0
odpowiedź
User
tdo
Tuwim... omg ;) Polin nie ma wstydu
1 1
odpowiedź
User
abc
Pochodzę z pogranicza. I tak, mam duużo we krwi również po Żydach - jak też po Węgrach, Słowakach, Czechach, Ukraińcach, Słowakach, Niemcach. Tatarach też - no bo jak kiedyś ich hordy przetaczały się przez nasze ziemie, to nie pozostawiały Laszek w spokoju... Tak więc, bądźmy tolerancyjni... a mieszanki są najpiękniejsze. :-)
1 0
odpowiedź