SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Muzyka polskich wykonawców na falach radia z Shanghaiu. Polskie Radio podpisało umowę z chińskim nadawcą

Polskie Radio podpisało w czwartek porozumienie o współpracy z Shanghai Media Group - jednym z największych chińskich koncernów medialnych. W ramach porozumienia SMG będzie promowała polską muzykę i kulturę na swoich falach. To już kolejna umowa podpisana między polskimi, a chińskimi nadawcami.

Article

Porozumienie o współpracy stacji radiowych podpisali przedstawiciele zarządów obydwu mediów - wiceprezes Polskiego Radia - Mariusz Staniszewski oraz prezes SMG Radio - Sun Xiangtong. W skład polskiej delegacji wszedł także wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Paweł Lewandowski.

- Misją Polskiego Radia jest promocja polskiej kultury, także poza granicami kraju - mówił po podpisaniu umowy Mariusz Staniszewski. Dodał, że Chiny stają się rynkiem, na którym chcą zaistnieć i Amerykanie, i Brytyjczycy, Francuzi czy Niemcy. - Polska ma do zaoferowania bogatą ofertę w zakresie różnych rodzajów muzyki, począwszy od Chopina, przez jazz, muzykę współczesną, aż po nowoczesny pop i rock - dodał Staniszewski.

Inauguracją wspólnych działań nadawców w zakresie promocji polskiej muzyki był koncert zespołu MOA. Dzięki wsparciu publicznego nadawcy miał okazję wystąpić w sali koncertowej SMG.

Podpisanie porozumienia o współpracy jest wynikiem wcześniejszych spotkań i rozmów pomiędzy przedstawicielami SMG i Polskiego Radia. W maju w PR gościli przedstawiciele chińskich radiowców z Shanghai Media Group: Chen You Li - dyrektor Love Radio Shanghai oraz Dawid Zhang Ming - szef muzyczny tej rozgłośni.

W styczniu br. natomiast, ówczesna prezes rozgłośni, Barbara Stanisławczyk-Żyła podpisała umowę z chińskim Radiem i Telewizją Prowincji Syczuan, w ramach której przez cały styczeń na falach Radio FM 95,5 emitowana była polska muzyka.

 - Zgodziliśmy się na wymianę materiałów i pogłębianie współpracy. Cieszymy się, że możemy dziś gościć w Szanghaju delegację Polskiego Radia - powiedział w czwartek wiceprezes Shanghai Media Group Wang Zhiping.

- Chiny to największy kraj na świecie. Dobrze byłoby, gdyby także Chińczycy poznali polską kulturę. Jestem zaskoczony otwartością przedstawicieli SMG i chęcią promowania polskiej kultury - podsumował wizytę wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Paweł Lewandowski.

Po rozmowach w Szanghaju delegacja Polskiego Radia ma się spotkać z przedstawicielami wiodących chińskich nadawców: w Chengdu i Pekinie. W obydwu miastach odbędą się również współorganizowane przez Polskie Radio koncerty zespołu MOA.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Muzyka polskich wykonawców na falach radia z Shanghaiu. Polskie Radio podpisało umowę z chińskim nadawcą

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Piotr
Minister, a nie wie, który kraj jest największy na świecie. Co gorsza, taki głąb nas reprezentuje za granicą, przynosząc nam wstyd swoją ignorancją.
12 14
odpowiedź
User
Paweł
Największy = najbardziej zaludniony.
12 9
odpowiedź
User
Piotr
Największy to mający największą powierzchnię, najbardziej zaludniony to mający najwięcej mieszkańców. Nie mylmy pojęć i krajów. Nie obrażajmy adresatów naszych wypowiedzi.
14 10
odpowiedź