SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Na GPW korekta wzrostowa

Po tygodniu pełnym nerwowości na światowych rynkach, piątkowa sesja na warszwskiej giełdzie przyniosła korektę wzrostową. Główne indeksy zyskały na zamknięciu przy całkiem przyzwoitych obrotach, oceniają analitycy.

Na GPW korekta wzrostowa

"Po neutralnym otwarciu piątkowych notowań i kilku minutach dość gwałtownej zniżki, kupującym udało się przejąć inicjatywę i systematycznie podnosić ceny na warszawskim parkiecie. Największe stopy zwrotu odnotowaliśmy na szerokim rynku, gdzie popyt był zgodnie z oczekiwaniami nie tylko selektywny, ale również nie brakowało walorów, które mimo skali ostatnich spadków kontynuowały dziś trend spadkowy"- ocenił analityk BDM Piotr Kaczmarek.

Największy kapitał skoncentrował się na kontynuacji wczorajszego odbicia indeksu WIG20. Do godziny 15:55 kupujący zdawali się mieć całkowitą przewagę, niestety nastroje w końcówce sesji wyraźnie popsuł odczyt wskaźnika sentymentu konsumentów Uniwersytetu Michigan, który spadł do 54,9 punktów wobec oczekiwanych 63 punktów.

"Nie jest to najbardziej istotny wskaźnik na rynku, lecz i tak wystraszył rynki w ostatniej części notowań. Odczyt był najniższy od 1980 roku i wywołał szybką podażową reakcję na Wall Street oraz na wszystkich głównych światowych indeksach"- zaznaczył analityk. WIG20 po publikacji tego wskaźnika dość szybko spadł o 30 punktów i do końca notowań starał się odrabiać zniżkę.

Przed inwestorami w Polsce dłuższy weekend związany z poniedziałkowym świętem i brakiem sesji na GPW.

"We wtorek będziemy musieli zareagować na dwie zakończone sesje na Wall Street, a co za tym idzie należy się szykować na spore zmiany cen. Mimo ewidentnego przesilenia na rynku i rozpoczęcia korekty zwyżkowej, ryzyko pozostania z akcjami na dłuższy weekend należy oceniać jako wysokie. W związku z tym, jeśli światowe giełdy do wtorku będą zachowywać się przyzwoicie, inwestorzy posiadający polskie aktywa na pierwszej sesji nowego tygodnia powinni zostać sowicie wynagrodzeni za podjęcie tego ryzyka"- podumował Kaczmarek.

W piątek na zamknięciu sesji WIG20 zyskał 1,66% do 2331.53 pkt, przy obrotach 1,17 mld zł. WIG wyniósł  39910.95 pkt, po wzroście o 2,51%. Obrot wyniosły 1,48 mld zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Na GPW korekta wzrostowa

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl