SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Naczelna “Dobrych Rad” pokieruje “Kobietą i Życie”

Od grudnia br. Beata Dzięgielewska, dotychczasowa redaktor naczelna miesięcznika “Dobre Rady” (Burda Publishing Polska), obejmie stanowisko naczelnej konkurencyjnego magazynu “Kobieta i Życie” (Wyd. Bauer).

- To nowe wyzwanie – mówi o przejściu do”Kobiety i Życia” Beata Dzięgielewska. Redaktor naczelną miesięcznika “Dobre Rady” jest od listopada 2006 roku, wcześniej kierowała magazynem “Weranda” w wydawnictwie Te-Jot, była też dyrektorem programowym tej firmy, a jeszcze wcześniej naczelną “Zwierciadła”.

Wraz z Dzięgielewską do Bauera przejdą Ewa Kustroń-Zaniewska, jej zastępczyni w “Dobrych Radach” oraz Maria Rajczuk-Żukowska, sekretarz redakcji w tym piśmie. Z naszych informacji wynika, że w “KiŻ” obejmą one analogiczne stanowiska.

Burda jest zaskoczona decyzją Beaty Dzięgielewskiej. Wydawca w przekazanym nam oświadczeniu podkreślił, że obecna naczelna “Dobrych Rad” w przeszłości wielokrotnie krytykowała naśladowanie tego tytułu przez “Kobietę i Życie”  - Nie chcę tego komentować – ucina Dzięgielewska.

“Kobieta i Życie” nie ma redaktora naczelnego od maja br., gdy z tego stanowiska ustąpiła Małgorzata Borzymińska. Opiekę merytoryczną nad tytułem sprawuje Joanna Rajpert-Kuźnicka, która pełni jednocześnie obowiązki redaktor naczelnej dwutygodnika “Tina”.

Nową naczelną “Dobrych Rad” od grudnia br. ma zostać z kolei Anna Mandes-Tarrasov, która będzie łączyć tę funkcję z dotychczasowym stanowiskiem naczelnej miesięcznika “Samo Zdrowie”.

Z danych ZKDP wynika, że w okresie od stycznia do sierpnia br. średnie rozpowszechnianie płatne razem “Dobrych Rad” wyniosło 496 843 egz., a “Kobiety i Życie” - 456 746 egz.

Dołącz do dyskusji: Naczelna “Dobrych Rad” pokieruje “Kobietą i Życie”

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
marek
A to może być ciekawie i będzie pewnie, a Pani Beacie wieloletniej naczelnej Zwierciadła powodzenia!!
odpowiedź
User
clm
Chyba nikt im nie powiedział jak jest w Bauerze z panią Izą - ścianą braku kompetencji, aby nie powiedzieć głupoty.. Oj, dziewczynki dopiero będą miały ścianę płaczu. Z ciepłych posadek przeszły na kompletne wariactwo. Czy aby warte będą te pieniądze, za które się sprzedały? Oby... czarno to jednak widzę...
odpowiedź
User
kaesz
A kim jest owa tajemnicza pani Iza? Ktoś na kształt redaktor Kaszuby?
odpowiedź