SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Naczelna “Dobrych Rad” pokieruje “Kobietą i Życie”

Od grudnia br. Beata Dzięgielewska, dotychczasowa redaktor naczelna miesięcznika “Dobre Rady” (Burda Publishing Polska), obejmie stanowisko naczelnej konkurencyjnego magazynu “Kobieta i Życie” (Wyd. Bauer).

Naczelna “Dobrych Rad” pokieruje “Kobietą i Życie”

- To nowe wyzwanie – mówi o przejściu do”Kobiety i Życia” Beata Dzięgielewska. Redaktor naczelną miesięcznika “Dobre Rady” jest od listopada 2006 roku, wcześniej kierowała magazynem “Weranda” w wydawnictwie Te-Jot, była też dyrektorem programowym tej firmy, a jeszcze wcześniej naczelną “Zwierciadła”.

Wraz z Dzięgielewską do Bauera przejdą Ewa Kustroń-Zaniewska, jej zastępczyni w “Dobrych Radach” oraz Maria Rajczuk-Żukowska, sekretarz redakcji w tym piśmie. Z naszych informacji wynika, że w “KiŻ” obejmą one analogiczne stanowiska.

Burda jest zaskoczona decyzją Beaty Dzięgielewskiej. Wydawca w przekazanym nam oświadczeniu podkreślił, że obecna naczelna “Dobrych Rad” w przeszłości wielokrotnie krytykowała naśladowanie tego tytułu przez “Kobietę i Życie”  - Nie chcę tego komentować – ucina Dzięgielewska.

“Kobieta i Życie” nie ma redaktora naczelnego od maja br., gdy z tego stanowiska ustąpiła Małgorzata Borzymińska. Opiekę merytoryczną nad tytułem sprawuje Joanna Rajpert-Kuźnicka, która pełni jednocześnie obowiązki redaktor naczelnej dwutygodnika “Tina”.

Nową naczelną “Dobrych Rad” od grudnia br. ma zostać z kolei Anna Mandes-Tarrasov, która będzie łączyć tę funkcję z dotychczasowym stanowiskiem naczelnej miesięcznika “Samo Zdrowie”.

Z danych ZKDP wynika, że w okresie od stycznia do sierpnia br. średnie rozpowszechnianie płatne razem “Dobrych Rad” wyniosło 496 843 egz., a “Kobiety i Życie” - 456 746 egz.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Naczelna “Dobrych Rad” pokieruje “Kobietą i Życie”

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
marek
A to może być ciekawie i będzie pewnie, a Pani Beacie wieloletniej naczelnej Zwierciadła powodzenia!!
8 8
odpowiedź
User
clm
Chyba nikt im nie powiedział jak jest w Bauerze z panią Izą - ścianą braku kompetencji, aby nie powiedzieć głupoty.. Oj, dziewczynki dopiero będą miały ścianę płaczu. Z ciepłych posadek przeszły na kompletne wariactwo. Czy aby warte będą te pieniądze, za które się sprzedały? Oby... czarno to jednak widzę...
8 8
odpowiedź
User
kaesz
A kim jest owa tajemnicza pani Iza? Ktoś na kształt redaktor Kaszuby?
8 8
odpowiedź
User
Iga
wyrazy współczucia dla nowych pań. Żadna kasa nie wynagrodzi starć z panią IZ. Trzeba mieć atrofię uczuć i wrażliwości jak naczelna innego miesięcznika poradnikowego Bauera, żeby to przetrzymać.
8 8
odpowiedź
User
adonis
Kazdemu kto pracowal z p. Kaszuba zadne Izy niestraszne. To dopiero szczyt niekompetencji, arogancji, traktowania ludzi jak smieci. Mistrzyni w sciaganiu pomyslow z pism zachodnich. Tylko teraz to za malo, zeby tworzyc cos fajnego. Ale ona sama niczego nie potraf wymysliC. Dziegielewska byla ostatnia naczelna, ktora to znosila. Ale jak widac dluzej nie mogla. Inni nacz siedza cicho. Kiedy sie zbuntowali i ktos za organizacje tego buntu wylecial. Bo pani Kaszuba jest nie do ruszenia. Na szczescie chyba juz tylko w Burdzie..
8 8
odpowiedź