SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

300 tys. zł dla dwóch „Dziennikarzy Dekady”. W listopadzie zostaną przyznane Nagrody Radia ZET im. A. Woyciechowskiego

W listopadzie br. odbędzie się kolejna edycja nagrody Radia ZET im. A. Woyciechowskiego. Tym razem organizatorzy wydarzenia dodatkowo wręczą dwa specjalne wyróżnienia dla „Dziennikarza Dekady”. Jej fundatorem jest Zbigniew Jakubas.

Andrzej Woyciechowski, fot. radio zet Article

Nagroda Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego jest przyznawana od 2005 roku. Organizatorem jest Radio ZET. Nagroda ma uhonorować dziennikarzy za odwagę w docieraniu do prawdy i odkrywanie, tego co wcześniej było ukryte lub niedopowiedziane. Nominowanych i laureatów wybiera kapituła, w której jest ponad 20 wieloletnich dziennikarzy (żaden nie może nominować dziennikarzy ze swoich redakcji lub redakcji powiązanych z nią mediów).

W tym roku organizatorzy postanowili wręczyć dwa specjalne wyróżnienia dla „Dziennikarza Dekady”. Nagrody będą równorzędne, a każdy z laureatów, oprócz pozłacanej statuetki, otrzyma 150 tys. zł. Jej fundatorem jest Zbigniew Jakubas.

Nagrodę „Dziennikarza Dekady” otrzymają dziennikarze, „którzy w ramach swojej działalności w latach 2009-2019 stali się symbolem niezależnego i wolnego od nacisków dziennikarstwa, wykazywali się szczególnym profesjonalizmem i obiektywizmem, przestrzegali etyki zawodowej, a ich materiały cieszyły się uznaniem społecznym i miały istotny wkład w postrzeganie otaczającej nas rzeczywistości”.

Nominacje będą przyznawać członkowie kapituły oraz kolegia redakcyjne zaproszonych mediów informacyjno-publicystycznych. Głosowanie redakcyjne potrwa do 30 września br.

Specjalna nagroda nawiązuje bezpośrednio do wyróżnienia „Dziennikarz XX-lecia”, które w 2010 roku otrzymał red. Jerzy Baczyński.

Tegoroczne nagrody Radia ZET im. A. Woyciechowskiego zostaną wręczone podczas uroczystej gali, która odbędzie się w listopadzie br. Ich mecenasem jest Mennica Polska.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 300 tys. zł dla dwóch „Dziennikarzy Dekady”. W listopadzie zostaną przyznane Nagrody Radia ZET im. A. Woyciechowskiego

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
xd
Oby Sekielski zdążył wyjść ze szpitala, bo Dziennikarz Dekady na pewno szykowany jest dla niego
10 3
odpowiedź
User
żenada
teraz tzw nagrody dla tzw dziennikarzy są fundowane przez... obiektywnych mecenasów? pressy chyba też? naprawdę uważacie, że to ok?
4 4
odpowiedź
User
Bez sensu
Dlaczego 2 równorzędne nagrody? Przecież to tak jakby przyznać 2 oskary w tej samej kategorii. Trochę za dużo wazeliny.
6 1
odpowiedź
User
Getr m
Jedni z najleprzych!
1 1
odpowiedź
User
PiSarro
teraz tzw nagrody dla tzw dziennikarzy są fundowane przez... obiektywnych mecenasów? pressy chyba też? naprawdę uważacie, że to ok?


Żeby była nagroda, ktoś musi ją ufundować. Tzw. Rada Mediów Narodowych byłaby OK?
1 3
odpowiedź