SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nagrody NBP im. W. Grabskiego dla dziennikarzy ekonomicznych po raz dwunasty

Do 1 lipca br. przyjmowane są zgłoszenia do XII edycji Konkursu im. Władysława Grabskiego dla dziennikarzy ekonomicznych organizowanego przez Narodowy Bank Polski. Do zdobycia jest sześć nagród pieniężnych, w tym nagroda główna w wysokości 50 tys. zł.

Article

Celem konkursu jest uhonorowanie dziennikarzy, którzy w przystępny i zrozumiały sposób potrafią wyjaśniać społeczeństwu skomplikowane zagadnienia gospodarcze lub finansowe i przyczyniają się do podnoszenia poziomu wiedzy ekonomicznej Polaków.

Do konkursu można zgłaszać publikacje prasowe i internetowe, audycje radiowe oraz programy telewizyjne o tematyce ekonomicznej, które ukazały się w okresie od 1 lipca 2013 r. do 30 czerwca 2014 r. w mediach ogólnopolskich i regionalnych. Udział w konkursie mogą wziąć także osoby przygotowujące materiały medialne w języku angielskim. Prace konkursowe można zgłaszać w pięciu kategoriach: "Polityka pieniężna i stabilność finansowa", "Finanse osobiste i edukacja ekonomiczna", "Felieton lub analiza", "Wywiad" oraz "Problematyka regionalna".

Zwycięzca - oprócz tytułu "Dziennikarza Ekonomicznego 2014 r." - otrzyma 50 tys. zł, a osoby wyróżnione w poszczególnych kategoriach – nagrody w wysokości 5 tys. zł.

Aby wziąć udział w konkursie, należy wypełnić online formularz rejestracyjny i załączyć do niego pracę konkursową lub przesłać wydrukowany i wypełniony formularz zgłoszeniowy na adres: Narodowy Bank Polski, ul. Świętokrzyska 11/21, 00-919 Warszawa, z dopiskiem "Konkurs im. W. Grabskiego". W przypadku składania przez internet zgłoszeń zawierających materiały radiowe i telewizyjne, których objętość przekracza 30 MB, należy je dostarczyć do siedziby NBP na nośniku CD/DVD.

Kapitułę konkursu, której przewodniczy prof. Maciej W. Grabski, tworzą eksperci i komentatorzy ekonomiczni, a przedstawiciele NBP nie uczestniczą w podejmowanych przez nią decyzjach.

W poprzednich edycjach konkursu główną nagrodę zdobywali Maciej Samcik z "Gazety Wyborczej" (2013), Jan Niedziałek z TVN CNBC (2012), Adam Grzeszak z "Polityki" (2011), Kazimierz Sowa z TV.Religia (2010), Zbigniew Bartuś z "Dziennika Polskiego" (2009), Beata Busz z "Gazety Pomorskiej" (2007), Witold Gadomski z "Gazety Wyborczej" (2006) oraz Wojciech Markiewicz z "Polityki" (2003).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nagrody NBP im. W. Grabskiego dla dziennikarzy ekonomicznych po raz dwunasty

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl