SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Najszybszy mobilny internet w iPlusie

iPlus uzyskał największą średnią szybkość pobierania danych (4,4 Mb/s) oraz największą maksymalną szybkość pobierania danych (12,6 Mb/s) w testach mobilnego internetu w Polsce.

Najszybszy mobilny internet w iPlusie

Badania zostały przeprowadzone na przełomie lipca i sierpnia bieżącego roku w dziewięciu największych polskich miastach, a analizy ich wyników dokonał Instytut Telekomunikacji Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.

Z wyników przeprowadzonych testów wynika, że iPlus osiąga w skali kraju najwyższe średnie (4,4 Mb/s) i maksymalne (12,6 Mb/s) prędkości pobierania danych.

Wyniki średniej oraz maksymalnej szybkości pobierania pliku o wielkości 25 MB (z wykorzystaniem protokołu FTP):

Z przeprowadzonych badań wynika również, że iPlus ma najniższy odsetek niedających się zrealizować usług FTP (4,4 proc.) i HTTP (1,3 proc.) oraz najmniejszą niedostępność sieci (0,26 proc.).

Procent niedających się zrealizować usług FTP i HTTP oraz wyniki niedostępności sieci:

Sieć

Nierealizowalność usług

FTP – HTTP (%)

Niedostępność sieci (%)

Plus

4,4 % - 1,3 %

0,26 %

Era

12,8 % - 4,6 %

0,27 %

Orange

9,1 % - 3,6 %

0,38 %

Play

9,5 % - 2,1%

0,37 %

Cyfrowy Polsat

25 % - 17,9%

11,86 %


Przeprowadzone testy są oparte na metodologii zatwierdzonej przez Politechnikę Warszawską. Pomiarów dokonywano w Poznaniu, Wrocławiu, Warszawie, Łodzi, Krakowie, Szczecinie, Lublinie, Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot) oraz Katowicach (GOP). Przeprowadzone pomiary transmisji danych dotyczyły tylko operatorów telefonii komórkowej (Plus, Era, Orange, Play i Cyfrowy Polsat), a do testów użyte zostały modemy pracujące w technologii HSPA+ (21/28 Mb/s przy pobieraniu; 5,7 Mb/s przy ściąganiu danych). Pomiary przeprowadzono w punktach stacjonarnych w różnych obszarach miast, z czego 70 proc. pomiarów wykonano wewnątrz, a 30 proc. na zewnątrz budynków. Pomiary odbyły się łącznie w 767 lokalizacjach, a liczba punktów pomiarowych dla każdego z miast była zależna od liczby ludności.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Najszybszy mobilny internet w iPlusie

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
gnuśny
A z moich subiektywnych obserwacji wynika, że taki Cyfrowy Polsat ma usługę internetu całkiem przyzwoitą - przynajmniej w okolicach, po których się kręcę z zasięgiem problemów nie ma.
8 8
odpowiedź
User
modemy pracujące w technologii HSPA+ (21/28 Mb/s przy pobieraniu; 5,7 Mb/s przy ściąganiu danych)

To drugie, to zapewne chodzi o wysyłanie?
8 8
odpowiedź
User
zombi
u mnie tez polsat smiga ładnie, play rzeczywiście lipa, ma brat duzy limit, ale nie moze go wykorzystac, tak muli. miałem wcześniej iplusa z ogr. do 7,2 M, ale w porównaiu do tego co mam teraz, to polsat wymiata. Mogliby tylko zwiększyć limity (albo nawet trochę abonament wraz z limitem) :)
8 8
odpowiedź