SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Narodowy Test na Prawo Jazdy w TVN

Po wielkim sukcesie Narodowego Testu Inteligencji - 2003, Telewizja tvn przygotowuje Narodowy Test na Prawo Jazdy, sprawdzający, jakimi kierowcami są Polacy

25 kwietnia telewizja tvn organizuje Narodowy Test Na Prawo Jazdy, który będzie największym, jak do tej pory, ogólnokrajowym sprawdzianem znajomości przepisów drogowych oraz interaktywnego programu na żywo w studiu tvn jak również w wersji on-line przy wykorzystaniu portalu Onet.pl i telefonów komórkowych.

- Test ten, podobnie jak sprawdzian IQ jest nie tylko wspaniałą rozrywką, ale również zwróceniem uwagi Polaków na umiejętności i znajomość przepisów ruchu drogowego. Tym razem skupimy się na tym jak jeżdżą Polacy oraz szczególną uwagę poświęcimy problemowi bezpieczeństwa na drogach - informuje tvn.

"Narodowy Test na Prawo Jazdy" bazuje na polskim Kodeksie Drogowym, choć różni się tym, że nie będzie zawierał pytań wielokrotnego wyboru.

W trakcie trzy godzinnego programu, podzielonego na dwie części, uczestnicy będą musieli odpowiedzieć na 55 pytań. Pytania są podzielone na bloki i segmenty sprawdzające: wiedzę ogólną dotyczącą ruchu drogowego, znajomość zasad uczestnictwa w ruchu oraz bezpieczeństwa w taki sposób, aby z powodzeniem przechodzić od zadania do zadania, uwierzyć we własne siły i z coraz większym zapałem pokonywać rosnące trudności. Uczestnik musi odpowiedzieć na wszystkie 55 pytań.

Publiczność, zaproszona do studia, stanowić będzie subiektywny przekrój polskiego społeczeństwa. Rywalizacja pomiędzy poszczególnymi grupami pozwoli na obalenie (lub podtrzymanie) stereotypów dotyczących poszczególnych grup lub typów ludzi. Grupy te to: taksówkarze, kobiety, kierowcy maluchów, motocykliści, policjanci oraz grupa niespodzianka, którą tvn przedstawi dopiero w studio.

Oprócz tego w studiu zasiądzie dziesięcioosobowa grupa tzw. VIP -ów, którzy zgodzili się poddać się testowi, oraz ujawnić swoje wyniki w końcówce programu.

Program poprowadzą: Ewa Drzyzga i Andrzej Sołtysik.

Nad prawidłowym przebiegiem "Narodowego Testu Na Prawo Jazdy" czuwać będą zaproszeni do studia eksperci: przedstawiciel Ministerstwa Infrastruktury i Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Dyrektor Sekretariatu Andrzej Grzegorczuk, szef grupy ekspertów Instytutu Zaawansowanych Technologii Informatycznych WINFOR - dr inż. Jacek Pok oraz Vice- Prezes Stowarzyszenia Psychologów Transportu , Andrzej Markowski.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Narodowy Test na Prawo Jazdy w TVN

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl