SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Narzędzie do automatycznego łatania

Microsoft zapowiedział wypuszczenie zunifikowanego instalatora, umożliwiającego automatyczne pobieranie i instalowanie łat do jego oprogramowania

Microsoft zapowiedział wypuszczenie zunifikowanego instalatora, umożliwiającego automatyczne pobieranie i instalowanie łat do jego oprogramowania. W przyszłym miesiącu maja się rozpocząć beta testy narzędzia Microsoft Installer 3.0. (więcej poniżej)
Zamów Newsletter Wirtualnemedia.pl
wersja bezpłatna
- wysyłany codziennie do 7.00
- aktualne wiadomości ze świata mediów, internetu i reklamy na Twój adres emailowy
- informacje o konkursach
- inne dodatkowe "ekskluzywne" informacje

       

W pole "adres-email" należy wpisać adres emailowy i następnie zatwierdzić (trzeba wcisnąć przycisk).

Po wykonaniu tych czynności na podany adres emailowy przyjdzie email z prośbą o potwierdzenie.

Wiadomość o opracowaniu nowego rozwiązania upraszczającego zarządzanie łatami oprogramowania pojawia się w czasie, gdy cała cyberprzestrzeń boryka się z problemami wywołanymi przez robaka Blaster. Microsoft Installer 3.0 będzie jednolitym narzędziem instalacyjnym, umożliwiającym upgrade szerokiej gamy produktów, m.in. Office, Excel, czy SQL Server. „Jednolity instaler oznacza ułatwienie i zautomatyzowanie procesu łatania oprogramowania” - powiedział Stuart Okin, szef bezpieczeństwa Microsoftu w Wielkiej Brytanii. "Dotychczas, nasi klienci pracujący z pakietem Office musieli ręcznie dokonywać instalacji łat i skanować cały system. Planujemy wypuścić jedno lub dwa narzędzia instalacyjne, za pomocą których użytkownik miałby możliwości automatycznego zabezpieczania wszystkich aplikacji” – dodał Okin.

Gary Jones, manager usług i konsultant bezpieczeństwa firmy MIS Corporate Defence Solutions, pozytywnie przyjął ruch Microsoftu, jednocześnie twierdząc, że – „Jedyną rzeczą która jest w stanie realnie zwiększyć bezpieczeństwo, jest solidne, niezawodne i bezpieczne oprogramowanie”.

Potwierdzeniem słuszności słów Jonesa jest obecna sytuacja, związana z atakiem wirusa Blaster, który w bardzo krótkim czasie zaatakował ponad milion komputerów. Robak został tak zaprojektowany, aby wykorzystać niedawno wykrytą dziurę w procedurze RPC, dla której Microsoft wypuścił łatę już w połowie lipca. Jednak prawie miesiąc po jej emisji, okazało się ze wiele komputerów wciąż nie miało zainstalowanej tej łaty, co stało się powodem istnej epidemii wywołanej wirusem Blaster.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Narzędzie do automatycznego łatania

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl