SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„National Geographic Polska” liderem sprzedaży w I kwartale, rosną „Podróże” i „NG Traveler”

W segmencie miesięczników podróżniczych w pierwszym kwartale br. dwa z trzech tytuły zanotowały wzrosty sprzedaży ogółem, a najwięcej zyskały „Podróże”. Stratę odnotował tylko „National Geographic Polska”, który jednak utrzymał pozycję lidera najchętniej kupowanego tytułu.

Article

Jak wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl, średnia sprzedaż ogółem miesięcznika „National Geographic Polska” (Grupa Burda) w pierwszym kwartale 2017 roku wyniosła 30 664 egz. Była ona o 1,73 proc. niższa, niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Jednocześnie był to jedyny spadek w zestawieniu.

>>> Przeglądaj okładki gazet i magazynów w naszym dziale Jedynki

Na drugim miejscu znalazł się także wydawany przez Burdę „NG Traveler”. Sprzedał się on średnio w liczbie 22 055 egz., po wzroście o 8,16 proc.

Trzecią pozycję zajął miesięcznik „Podróże” (ZPR Media). Jego średni wynik sprzedażowy w analizowanym kwartale zwiększył się najbardziej w zestawieniu - o 10,41 proc. i uplasował się na poziomie 9 517 egz.

W marcu 2017 roku sprzedaż ogółem lidera, czyli „National Geographic Polska”, wyniosła 30 963 egz., po wzroście względem marca 2016 roku o 4,51 proc.

Podium uzupełniają: „NG Traveler” (21 658 egz.; do góry o 1,48 proc.) i „Podróże” (10 121 egz.; wzrost o 8,14 proc. - największy w zestawieniu).

Sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań oraz wszystkich form prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań.

Rozpowszechnianie płatne razem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań, prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań oraz innych płatnych form rozpowszechniania wydań drukowanych i innej płatnej dystrybucji e-wydań.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „National Geographic Polska” liderem sprzedaży w I kwartale, rosną „Podróże” i „NG Traveler”

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl