SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Test prędkości internetu od Netflixa z nowymi funkcjami

Netflix wprowadza nowe funkcjonalności do swojej usługi testu prędkości internetu. Fast.com mierzy teraz prędkość wysyłania danych internetowych i opóźnienie (tzw. ping).

Article

W podstawowej wersji Fast.com pozwala zmierzyć wydajność łącza internetowego. Narzędzie od Netflixa funkcjonuje na rynku od maja 2016 roku, aplikację dedykowaną pomiarowi na urządzeniach mobilnych uruchomiono kilka miesięcy później.

Po otwarciu Fast.com automatycznie rozpoczyna się test mierzący prędkość pobierania danych dla danego łącza internetowego. Rezultat pokazuje się użytkownikowi po kilku sekundach. Dla porównania wyników, na Fast.com zawarto odnośnik do innej platformy służącej do pomiarów łącza - SpeedTest. Wszystko po to, by użytkownik wiedział, jak jego łącze internetowe sprawdzi się w wypadku używania Netflixa.

Teraz Netflix rozszerza możliwości narzędzia o możliwość zmierzenia prędkości wysyłania danych internetowych oraz opóźnień (pingów). Aby je uruchomić, należy kliknąć „Więcej szczegółów” (przycisk pojawi się pod wynikiem testu podstawowego).  Następnie uruchamia się kolejny test, mierzący kolejno prędkość wysyłania oraz "załadowane" i "wyładowane" opóźnienie.

Testy można modyfikować, zmieniając równoległych połączeń i czas trwania pojedynczego testu.

W drugim kwartale 2018 roku Netflix zanotował przychody w wysokości ponad 3,9 mld dolarów, a zysk netto serwisu osiągnął poziom 384 mln. Z platformy na całym świecie korzysta ponad 130 mln użytkowników.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Test prędkości internetu od Netflixa z nowymi funkcjami

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl