SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Najlepsze połączenia internetowe dla subskrybentów Netfliksa w Polsce. Podsumowanie października

Październik okazał się stabilnym miesiącem w Indeksie prędkości dostawców internetowych Netflix, czyli comiesięcznym zestawieniu dostawców usług internetowych zapewniających najlepsze warunki korzystania z serwisu.

Article

W porównaniu z wrześniem, 131 dostawców poprawiło wynik o 0,2 Mb/s, 300 dostawców utrzymało dotychczasowy wynik, a jeden dostawca, firma Reytel DSL z Hondurasu, zanotowała spadek o 0,2 Mb/s do wartości 1,8 Mb/s.

Inny dostawca, duńska firma Stofa oferująca połączenia światłowodowe i kablowe, zastąpiła osobne raporty dla obu typów połączeń jednym, odnotowując w październiku sumaryczny wynik 3,6 Mb/s, a zatem taki sam, jak we wrześniu dla każdej z usług osobno.

Dziewiętnaście krajów odnotowało wzrost o 0,2 Mb/s, z których 11, w tym Brazylia, Dania, Finlandia, Indie, Irlandia, Japonia, Malezja, Niemcy, Nowa Zelandia, Panama i Paragwaj, może pochwalić się najwyższym wskaźnikiem jakości za październik ze średnią prędkością 3,6 Mb/s. 42 kraje utrzymały wynik średniej prędkości względem września, a żaden z pozostałych sklasyfikowanych w Indeksie nie odnotował spadku.

Najwyższym wskaźnikiem jakości za październik może pochwalić się łącznie 31 krajów ze średnią prędkością 3,6 Mb/s. Są to: Australia, Belgia, Brazylia, Dania, Finlandia, Hiszpania, Holandia, Hongkong, Indie, Irlandia, Islandia, Izrael, Japonia, Kanada, Korea Południowa, Luksemburg, Malezja, Niemcy, Norwegia, Nowa Zelandia, Panama, Paragwaj, Portugalia, Rumunia, Singapur, Szwajcaria, Szwecja, Tajlandia, Węgry, Wielka Brytania i USA.

Jeśli mowa o polskich użytkownikach, to dla Polski było to 3,4 Mb/s, z kolei ponad średnią (3,8 Mb/s) wyróżniają się Orange oraz UPC, natomiast średnią 3,6 M/s osiągają: Inea, Multimedia, Vectra , Toya i Netia. Niestety w przypadku internetu mobilnego średnia dla Play to zaledwie 2,6 Mb/s a dla  Plusa 2,5 Mb/s. Dostawcy ustępują łączom DSL Orange ze średnią 3,2 Mb/s.

Indeks prędkości dostawców internetowych Netflix to wskaźnik jakości odtwarzania materiałów z serwisu Netflix w czasie największej oglądalności zapewnianych przez danego dostawcę usług internetowych. Nie jest to wskaźnik ogólnej jakości innych usług/danych udostępnianych w sieci dostawcy usług internetowych. Wyższa prędkość przesyłania materiałów z serwisu Netflix przeważnie oznacza lepszą jakość obrazu, szybsze uruchamianie odtwarzania oraz mniejszą liczbę zakłóceń.

Historia platformy

Netflix to jeden z największych na świecie rozrywkowych serwisów streamingowych, z którego korzysta 223 mln opłacających abonament użytkowników w ponad 190 krajach. Udostępnia on wiele gatunków filmów, seriali, programów i gier mobilnych w różnych językach. Netflix umożliwia użytkownikom oglądanie materiałów bez ograniczeń czasowych, o każdej porze, w dowolnym miejscu i przy użyciu niemal każdego urządzenia wyposażonego w ekran i połączonego z internetem. Rejestracja w serwisie pozwala na swobodne uruchamianie, zatrzymywanie i wznawianie odtwarzania – bez reklam i zobowiązań.

Dołącz do dyskusji: Najlepsze połączenia internetowe dla subskrybentów Netfliksa w Polsce. Podsumowanie października

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
asymetryczna odpowiedz ruskich
uplink 0202122 imiennie i downlink fiberoptic anonimowo
odpowiedź