SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Netguru przejmuje software house Bitcraft, chce konsolidować polski rynek oprogramowania

Netguru, poznańska firma dostarczająca rozwiązania informatyczne na rynek korporacyjny za nieujawnioną kwotę przejęła działający w Białymstoku software house Bitcraft. Założyciele i wszyscy pracownicy firmy w ramach umowy przechodzą do Netguru, który zapowiada kolejne akwizycje planując konsolidację polskiego rynku oprogramowania.

Article

Netguru to założona w Poznaniu i posiadająca obecnie biura w kilku miastach w Polsce agencja konsultingowa zajmująca się dostarczaniem rozwiązań informatycznych pomagających firmom w wykorzystaniu w ich biznesie nowoczesnych technologii.

Obecnie partnerzy Netguru pochodzą głównie z zagranicy, są wśród nich m.in. Ikea, Volkswagen i Payback, a w rankingu „Financial Times” firma została ujęta wśród najszybciej rozwijających się przedsiębiorstw w Europie.

70 mln zł przychodów w 2018 roku

W ub.r. firma osiągnęła przychody w wysokości 40 mln zł, w br. zamierza zwiększyć ten wskaźnik do 70 mln. W ciągu roku spółka zwiększyła też zatrudnienie o 100 osób do prawie 300, choć w 2013 r. w Netguru było zatrudnionych jedynie 50 pracowników.

W grudniu ub.r. Netguru przejęło zespół inżynierów i projektantów pracujących dla firmy Vorm. Teraz zaś spółka poinformowała o kolejnej akwizycji startupu o nazwie Bitcraft.

Bitcraft jest działającą w Białymstoku firmą typu software house zajmującą się opracowywaniem oprogramowania dla firm. Startup ma na swoim koncie kilkadziesiąt rozmaitych realizacji, w tym projekty stworzone dla partnerów w Wielkiej Brytanii i USA.

W komunikacie nie ujawniono szczegółów finansowych dotyczących przejęcia, poinformowano jednak że w ramach umowy kierownictwo oraz cały zespół Bitcrafta przechodzi o Netguru i będzie nadal pracował w kilku działach spółki. Netguru informuje, że po zakończeniu akwizycji firma będzie zatrudniała w sumie ponad 420 osób.

Bitcraft został założony w 2014 roku przez Marcina Piesiaka (byłego lidera zespołu Android w Netguru), Kubę Protasiewicza i Michała Wasilewskiego.

To nie ostatnia akwizycja

Kuba Filipowski, współzałożyciel i szef ds. strategii Netguru przyznaje, że obecna akwizycja nie jest ostatnia, a firma stawia sobie za cel konsolidację polskiego rynku oprogramowania, którego wartość dynamicznie rośnie. Na celowniku Netguru znajduje się ok. 380 firm z Polski.

Na czele firmy stoi Wiktor Schmidt.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Netguru przejmuje software house Bitcraft, chce konsolidować polski rynek oprogramowania

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl