SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Netia chce powrócić do wzrostu przychodów dzięki internetowi

Netia chce powrócić do wzrostowej tendencji w przychodach do końca tego roku dzięki pozyskaniu jeszcze ponad 100 tys. klientów szerokopasmowego dostępu.

Spółka odnotowała spadek przychodów w I kw. o 6% do 204,4 mln zł w efekcie obniżki przychodów z rozliczeń międzyoperatorskich i usług hurtowych, poinformował w środę dyrektor finansowy Netii Jon Eastick.

Zysk operacyjny przed amortyzacją (EBITDA) pozostał wyniósł 54,6 mln zł wobec 58,8 mln zł rok wcześniej, przy marży EBITDA na poziomie 26,7% wobec 26,9%. EBITDA uwzględnia koszty związane z pozyskaniem przychodów od klientów usług szerokopasmowych na bazie bitstreamu w kwocie 11,1 mln zł, głównie związane z pozyskaniem w ciągu kwartału blisko 36.000 klientów.

"Spodziewamy się, że przychody uzyskane od tych klientów oraz dodatkowo od ponad 100.000 nowych klientów usług szerokopasmowych, których zamierzamy pozyskać jeszcze w tym roku, umożliwią powrót do wzrostu przychodów do końca bieżącego roku" - powiedział Eastick, cytowany w komunikacie spółki.

Podkreślił, że kolejny kwartał silnie rosły przychody z usług transmisji danych (o 46% i 16,2 mln zł w porównaniu z I kw. 2006 r.), co "zrekompensowało z nawiązką" spadek przychodów z bezpośrednich usług głosowych o 11,5 mln zł.

"Netia świadczy dzisiaj poprzez różne metody dostępu usługi szerokopasmowe dla ponad 100.000 klientów i zakładamy znaczące przekroczenie liczby 200.000 klientów do końca bieżącego roku. Dałoby to Netii pozycję lidera usług szerokopasmowych wśród polskich operatorów alternatywnych" - powiedział prezes spółki Mirosław Godlewski.

Na koniec I kw. br. Netia miała 62,5 tys. klientów usług szerokopasmowych we własnej sieci, 35,8 tys. klientów podłączonych dzięki umowie bitstream access z Telekomunikacją Polską SA (TP SA) oraz 2,2 tys. korzystających z usług WiMAX plus 1,3 tys. Łącznie liczba tych klientów wyniosła 101,8 tys. wobec 60,4 tys. na koniec ub. roku i 47,0 tys. w I kw. 2006 roku.

Strata netto za I kw. 2007 r. wyniosła 37,8 mln zł wobec 10,8 mln zł straty rok wcześniej, z czego udział Netii w początkowych stratach P4 wyniósł 25,6 mln zł, podano także w komunikacie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Netia chce powrócić do wzrostu przychodów dzięki internetowi

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl