SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Netia podłączy do sieci światłowodowej ponad 900 szkół

Netia zawarła z Ministerstwem Cyfryzacji porozumienie, w ramach którego zapewni dostęp światłowodowy ponad 900 szkołom w całej Polsce. Wybudowana sieć ma zostać następnie udostępniona operatorowi planowanej Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

 

Article

Wstępne dane wskazują, że Netia całkowicie z własnych środków podłączy do sieci ok. 900-1000 szkół. Wybudowane przez spółkę łącza światłowodowe mają zostać później wydzierżawione operatorowi Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. Dzięki temu 30 września 2018 r. szkoły objęte porozumieniem będą miały zapewnione łącza dostępu do internetu o symetrycznej przepustowości co najmniej 100 Mb/s (z możliwością upgrade’u do 1 Gb/s).

Uroczystość podpisania porozumienia odbyła się w Ministerstwie Cyfryzacji. W imieniu resortu podpis złożyła minister Anna Streżyńska, a w imieniu Netii - Tomasz Szopa, prezes zarządu i dyrektor generalny.

"Dzięki zawartemu dzisiaj porozumieniu uda się podłączyć szybkim łączem światłowodowym co czwartą szkołę, która jest obecnie de facto wykluczona cyfrowo." - powiedziała Anna Streżyńska, minister cyfryzacji.

Obecnie ok. 15% szkół w Polsce jest w zasięgu szerokopasmowej sieci o przepustowości co najmniej 100 Mb/s.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Netia podłączy do sieci światłowodowej ponad 900 szkół

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl