SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Netia przejęła lubelskiego operatora Enterpol

W czerwcu br. Netia (należąca do grupy kapitałowej Cyfrowy Polsat) przejęła 100 proc. udziałów działającego w województwie lubelskim operatora kablowego Enterpol.

Article

W sprawozdaniu grupy Cyfrowy Polsat podano, że kwota transakcji wyniosła 14,2 mln zł netto.

Wraz z finalizacją przejęcia do zarządu Enterpol weszli menedżerowie Netii Andrzej Gradzi i Marcin Palkowski (obaj są też m.in. w zarządzie spółki Logitus przejętej przez Netię za 12,8 mln zł w połowie ub.r., Palkowski od pięciu lat pełni w Netii funkcję prokurenta).

Enterpol działa w województwie lubelskim, oferuje m.in. telewizję cyfrową i internet światłowodowy.

W połowie br. Netia zrealizowała też większe przejęcie - za ok. 33 mln zł kupiła od K2 Holding firmę Oktawave oferującą usługi chmurowe. https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/netia-za-33-7-mln-zl-kupuje-oktawave-od-k2

W trzecim kwartale grupa Cyfrowy Polsat przy wzroście przychodów o 3 proc. do 3,27 mld zł zanotowała 839,6 mln zł skorygowanego zysku EBITDA. Średni przychód miesięczny od abonenta zwiększył się o 3,9 proc. do 71,3 zł, a od klienta usług prepaidowych - o 9,1 proc. do 17,9 zł.

Do grupy Cyfrowy Polsat oprócz Netii należą m.in. Telewizja Polsat, Polkomtel, Grupa Interia i Eleven Sports.

Dołącz do dyskusji: Netia przejęła lubelskiego operatora Enterpol

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl