SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Netia: zysk netto we wszystkich kwartałach tego roku

Spółka telekomunikacyjna Netia podtrzymała swoje prognozy, które zakładają m.in. osiągnięcie zysku operacyjnego na poziomie ponad 60 mln zł w 2010 r., poinformował prezes Mirosław Godlewski w czwartek. Dodał, że spółka osiągnie pozytywny wynik netto w każdym pojedynczym kwartale tego roku.

Netia: zysk netto we wszystkich kwartałach tego roku

„Podtrzymujemy prognozy zarówno na ten rok, jak i średnioterminowe” – powiedział Godlewski na konferencji prasowej.

W 2010 r. zysk operacyjny spółki ma wynieść ponad 60 mln zł wobec 14 mln zł w 2009 r. Zysk EBITDA (uwzględniając zysk ze sprzedaży sprzętu transmisyjnego dla P4) ma przekroczyć 360 mln zł, a skorygowany EBITDA 355 mln zł przy marży EBITDA na poziomie 23%.

W maju Netia podwyższyła prognozę liczby klientów usług szerokopasmowych na koniec 2010 r. z 680 tys. do 700 tys. w związku z wyższą od przewidywanej liczbą klientów pozyskanych w I kw. 2010 r.

Przedstawiciele spółki poinformowali też, że w przyszłym roku Netia przedstawi politykę dywidendową. Co więcej, jeśli do tego czasu firma nie przeprowadzi dużej akwizycji, to zarząd może zaproponować wypłatę dywidendy już z zysku za 2010 r.

„Rozważamy możliwość wypłaty dywidendy już w 2011 r.” – powiedział dyrektor finansowy spółki Jonathan Eastick.

Spółka nadal ma nadzieję, że uda jej się przejąć Dialog lub Exatel, choć prezes KGHM Herbert Wirth, w rozmowie z dziennikiem Parkiet, powiedział, że due diligence Dialogu prowadzi Polkomtel i to on ma pierwszeństwo w złożeniu oferty. KGHM jest właścicielem Dialogu i udziałowcem Polkomtela.

„Najlepszym sposobem na zwiększenie wartości transakcji jest zaproszenie wszystkich zainteresowanych podmiotów, liczymy więc, że będziemy mogli złożyć ofertę” – powiedział Godlewski. Wracając do sprawy dywidendy, zaznaczył że Netia może ją wypłacić, nawet po przeprowadzeniu dużej transakcji, a wszystko ma zależeć od wartości transakcji.

Pod koniec lipca Netia poinformowała, że podpisała porozumienie (mandate letter) z Rabobank Polska, Raiffeisen Bank Polska i BRE Bankiem, dotyczące aranżacji finansowania na poczet potencjalnych akwizycji w ramach konsolidacji polskiego sektora telekomunikacyjnego, czytamy w komunikacie spółki. Równocześnie spółka rozwiązała umowę z innym konsorcjum banków. Netia zawarła też umowę na doradztwo z konsorcjum banków inwestycyjnych.
Niezależnie od dużych przejęć, spółka planuje też przejęcia lokalnych dostawców internetu.

W II połowie roku 2010 roku Netia miała 29,91 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 14,63 mln zł straty rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 780,68 mln zł wobec 749,34 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Netia: zysk netto we wszystkich kwartałach tego roku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl