SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Producent „Familiady” po starcie News24 dalej na minusie

W ub.r. firma Astro przy wzroście przychodów o 13 proc. do 3,23 mln zł zanotowała 5,43 mln zł straty netto, najwięcej od 2011 roku. Koszty spółki mocno obciąża uruchomiony przed rokiem kanał News24. - Spółka nie ma ani grosza długu, sytuacja jest stabilna  - zaznacza prezes, Ryszard Krajewski.

Ryszard Krajewski, prezes Astro (fot. Jacek Kowalski) Article

Tylko w zeszłym kwartale Astro osiągnęło wzrost wpływów z 1,12 do 1,26 mln zł, a strata netto wyniosła 646,9 tys. zł (wobec 156,2 tys. zł zysku przed rokiem). Była dużo niższa niż w trzech wcześniejszych kwartałach, gdy sięgała kolejno 1,43, 1,91 i 1,45 mln zł.

- Zwiększenie przychodów w porównaniu do IV kwartału roku 2021 związane jest ze zmienną wysokością przychodów ze sprzedaży reklam, natomiast poniesienie straty netto w stosunku do wyniku za IV kwartał 2021 r. spowodowane było m. in. przez znacznymi kosztami nadawania News24, w tym wynagrodzeń z tytułu umów o dzieło oraz liczbą osób zatrudnionych przy realizacji kanału News24 - opisano w sprawozdaniu spółki. - Sytuacja spółki jest stabilna, utrzymujemy się wyłącznie ze sprzedaży akcji, nie mamy ani grosza długu - uspokaja prezes Ryszard Krajewski w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl. - Mamy zapewnioną produkcję "Familiady" w tym i przyszłym roku. Plotki o naszej finansowej zapaści są nonsensowne  - dodaje.

Stacja, nadawana od lutego ub.r., jest dostępna ponad 90 małych i średnich sieciach kablowych, a w połowie listopada pojawiła się w ofertach UPC Polska i Play Now, co zwiększyło jej zasięg pięciokrotnie. Nie widać tego jednak w wynikach oglądalności - w styczniu br. kanał w badaniu Nielsen Audience Measurement nadal miał zerowy udział.

Astro od kilku lat nadaje też kanał E-Sport TV, a od prawie trzech dekad produkuje dla TVP teleturniej „Familiada” (nową umowę, na kolejne 90 odcinków, podpisała w grudniu ub.r.).

Astro z 5,3 mln zł straty netto

Całorocznie firma zanotowała 3,23 mln zł przychodów i 5,34 mln zł straty netto. Rok wcześniej przy 2,85 mln zł wpływów jej strata netto wyniosła 444,3 tys. zł.

W ostatnich latach kilkumilionowe strata spółka zanotowała trzy razy: 5,72 mln zł w 2011 roku, 3,13 mln zł rok później i 2,65 mln zł w 2017 roku. Za to w 2010 roku zarobiła na czysto 7,14 mln zł.

Na początku stycznia br. dostała kolejny zastrzyk finansowy: fundusz ASI Tech Tier Investment kupił 8,08 proc. akcji za 3 mln zł od spółki jej prezesa Ryszarda Krajewskiego w zamian za wierzytelność wycenioną na 2,4 mln zł.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Na koniec ub.r., przed rozliczeniem zeszłorocznej straty, kapitał własny Astro wynosił 1,85 mln zł, a kapitał zapasowy - 6,66 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Producent „Familiady” po starcie News24 dalej na minusie

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
pit
W Polsce są 3 główne i z 5-6 pobocznych kanałów informacyjnych. Przebić się może być bardzo trudno, bo i cóż nowego/świeżego można jeszcze wprowadzić na ten rynek? A telewizję jednak ogląda coraz mniej osób i coraz krócej.
15 2
odpowiedź
User
Gość X
Pownni w Familiadzie już dawno przywrócić widownię, wymienić tablicę na nową, odświeżyć pulpity i przywrócić możliwość wychodzenia drużyny z finału na środek studia na koniec odcinka.
7 2
odpowiedź
User
widz
Pownni w Familiadzie już dawno przywrócić widownię, wymienić tablicę na nową, odświeżyć pulpity i przywrócić możliwość wychodzenia drużyny z finału na środek studia na koniec odcinka.


Tablicy nie ruszać. Z resztą się zgadzam i obowiązkowo wymienić montażystę, bo tak okropnie zmontowanego programu nigdy nie widziałem, bez dźwięków dżingli, bez pełnej muzyki końcowej i z błędami.
6 0
odpowiedź