SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kanały Nickelodeon z nowym wizerunkiem. Zmiany także w Polsce

Polska wersja kanału Nickelodeon wprowadziła nowe logo i oprawę graficzną. Nawiązuje do „śladu po pomarańczowej farbie”, który był znakiem rozpoznawczym dziecięco-młodzieżowego kanału w pierwszych latach jego działalności. W USA koncern Paramount Global zaczął zmieniać także logotypy pozostałych kanałów, związanych z marką Nickelodeon.

Nowe logo kanału NickelodeonArticle

Niedawno biuro prasowe Paramount Global informowało Wirtualnemedia.pl, że zmiana ma charakter globalny. W maju nowy wizerunek pojawił się amerykańskiej wersji kanału, a następnie we włoskiej. Wraz z Polską zmiany objęły m.in. Bułgarię, Chorwację, Danię, Hiszpanię, Francję, Holandię, Węgry, Portugalię, Szwecję czy Wielką Brytanię.

Zmiana może objąć także inne kanały

W krajach europejskich zmiana na razie nie objęła stacji tematycznych związanych z Nickelodeon, czyli Nick Jr., TeenNick, NickToons czy NickMusic. W USA w przypadku TeenNick i NickToons dotychczasowe logotypy są co jakiś czas podmieniane animacją z charakterystyczną „plamą”, ale w kolorze zielonym.

Można przypuszczać, że w przyszłości podobnie będzie z europejskimi kanałami. Paramount Global, właściciel marki Nickelodeon, może przeprowadzić proces etapami. Blok reklamowy w polskiej wersji stacji poprzedza plansza ze starym logotypem.

Powrót do przeszłości

„Ślad po pomarańczowej” farbie towarzyszył marce Nickelodeon od 1984 do 2009 roku. Później został zastąpiony przez pomarańczowy napis Nick lub Nickelodeon. Logo nawiązujące do tego z lat 80. zaprojektowała agencja brandingowa i projektowa Roger. Nowy znak graficzny jest bardziej zaokrąglony i teksturowany niż „plusk”, aby sprawiać wrażenie nowocześniejszego. To pierwsze tak radykalne zmiany w stacji od 14 lat. Dwa lata temu również kanały MTV wprowadziły logotypy nawiązujące do swoich korzeni, sięgających 1981 roku.

- Plama powraca! Podobnie jak zaskakujące poczucie humoru, które stworzyło pokolenie dzieci Nickelodeonu, w tym mnie - stwierdziła wiceprezes ds. globalnego marketingu kanałów dziecięcych Paramount Global Sabrina Caluori. Przeprowadzone za oceanem badania miały wykazać sentyment do dawnego kanału Nickelodeon. W Stanach Zjednoczonych zmianie logotypu towarzyszyła kampania reklamowa. Spoty na jej potrzeby stworzyło aż sześć agencji.

- Nickelodeon zawsze celebrował to co najlepsze podczas bycia dzieckiem. Także bałagan. Nasze dzieci potrzebują miejsca do takiej zabawy bardziej niż kiedykolwiek. Kilka agencji wykazało, że pokolenie Z ma sentyment i nostalgię do dawnych marek, które postrzega jako autentyczne. Jeśli będą mieć własne dzieci, to zachęcą ich do sięgnięcia po treści z naszego kanału. Sensowne jest więc wykorzystanie dawnej tożsamości marki Nickelodeon, odświeżając kilka rzeczy - dodała Calouri.

Z danych Nielsena wynika, że w 2021 roku Nickelodeon miał 0,264 proc. udziału w polskim rynku telewizyjnym w grupie 4+. W ofercie stacji dostępnej za pośrednictwem sieci kablowych i platform cyfrowych są m.in. „Smerfy”, „SpongeBob Kanciastoporty”, „Grzmotomocni”, „Harmidom”, „Alvinnn!!! I wiewiórki” oraz „Niebezpieczny Henryk”.

Dołącz do dyskusji: Kanały Nickelodeon z nowym wizerunkiem. Zmiany także w Polsce

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
---
Kiedy główny kanał Nickelodeon-a przejdzie wreszcie na HD? I dlaczego nie udostępnia angielskiej (oryginalnej) ścieżki językowej?
Powinien to być standard (przydatne do nauki angielskiego przez dzieciaki).
odpowiedź
User
Kamil Antosz
Logo mi się podoba. Przypomina mi to do tego z lat 2008-2010, a logo z tego okresu bardziej mi się podobało niż to z 2010, więc nowe logo da sentyment i właśnie dla mnie jest ono na plus.
odpowiedź
User
Krystian D.
Jakie to nowe logo, skoro to jest stare logo co było kiedyś. To jest po prostu powrót do korzeni tego kanału, jeśli chodzi o logo i oprawę. Nowe logo zastąpili po tylu latach starym, a robią tym wielkie halo, na miarę lotu w kosmos.
odpowiedź