SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nie żyje Barbara Okulicz-Sługocka, dziennikarka Polskiego Radia

20 marca 2023 roku zmarła Barbara Okulicz-Sługocka, wieloletnia dziennikarka Polskiego Radia, znana głównie jako publicystka i felietonistka programu „Muzyka i Aktualności” Programu I. Miała 75 lat.

Barbara Okulicz-SługockaArticle

Barbara Okulicz-Sługocka z Polskim Radiem związana była od 1969 roku. Do 1977 roku pracowała w Programie Polskiego Radia dla Zagranicy, potem w redakcji Audycji dla Polaków za Granicą PR. Od 1977 w Programie I PR, członkini redakcji audycji „Muzyka i Aktualności”. Współpracowała też z telewizyjnym „Pegazem”, przygotowując z Haliną Dębicką-Ułłowicz program poświęcony twórczości amatorskiej „Z potrzeby serca” i prezentowała ten program na antenie wspólnie z Jerzym Rosołowskim. W tym czasie na antenie „Muzyki i Aktualności” prowadziła też Akademię Autorów Amatorów.

W 2001 roku została komentatorką I Programu Polskiego Radia.

Urodziła się w Warszawie, była absolwentką Żeńskiego Liceum im. Stefanii Sempołowskiej, a następnie ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim. W okresie studiów związana ze Studenckim Teatrem „Sigma” prowadzonym przez Agnieszkę i Wojciecha Boratyńskich. Jej praca magisterska była pierwszą monografią Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

Barbara Okulicz-Sługocka szkoliła pokolenia dziennikarzy

Jeszcze w okresie pracy w Polskim Radiu założyła (1990–1994) Pressclub, w którym zajęła się szkoleniem młodych lektorów, a potem dziennikarzy radiowych oraz telewizyjnych, współpracując z takimi twórcami, jak Halina Machayowa, Stanisław Młynarczyk, Joanna Luboń czy Ewa Skudro.

W 1994 wraz m.in. z mężem, red. Ryszardem Sługockim, dr. Kazimierzem Długoszem, red. Wojciechem Giełżyńskim, red. Anną Mazurkiewicz i innymi, założyła Wyższą Szkołę Komunikowania i Mediów Społecznych im. Jerzego Giedroycia w Warszawie, będącą jedną z pierwszych uczelni prywatnych, kształcących dziennikarzy.

Pogrzeb Barbary Okulicz-Sługockiej odbędzie się 30 marca; msza św. w kościele św. Karola Boromeusza na warszawskich Powązkach.

Dołącz do dyskusji: Nie żyje Barbara Okulicz-Sługocka, dziennikarka Polskiego Radia

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pawel
RIP
odpowiedź