SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Gwiazdy walczą o równość płci - Chodakowska, Margaret, Szyc i influencerzy w kampanii #nieczekam107lat Ofeminin.pl, "Forbes Women" i UN Global Compact

Borys Szyc, Ewa Chodakowska, Kasia Mecinski, Lara Gessler, Margaret, Mateusz Damięcki, Michalina Grzesiak oraz Odeta Moro zostali ambasadorami akcji społecznej #nieczekam107lat, której celem jest zwrócenie uwagi na problem nierówności płci. Projekt inaugurują Ofeminin.pl, "Forbes Women" oraz UN Global Compact.

Inspiracją do rozpoczęcia akcji #nieczekam107lat są wyniki z Raportu „Global Gender Gap Report 2020”, opublikowanego przez Światowe Forum Ekonomiczne, gdzie Polska znalazła się na 40. pozycji wśród 153 badanych państw. Według danych z tej publikacji, czas potrzebny na osiągnięcie równości płci wynosi dla krajów Europy Wschodniej, w tym Polski, aż 107 lat.

Celem akcji #nieczekam107lat jest budowanie świadomości problemu nierównych szans pomiędzy kobietami i mężczyznami, inspirowanie i edukowanie na rzecz ich wyrównywania w obszarze życia prywatnego i zawodowego.

Gwiazdy wspierają równość płci w kampanii #nieczekam107lat

- Firmy i marki powinny odgrywać zdecydowanie aktywniejszą rolę w walce z dyskryminacją ze względu na płeć. Badania jasno pokazują, że zmniejszanie nierówności pomiędzy kobietami i mężczyznami wpływa pozytywnie na rozwój biznesu i społeczeństw. Jako partner UN Global Compact, wierzymy, że wspieranie pozytywnych zmian w tym obszarze jest absolutnie kluczowe, a dzięki naszym markom mamy moc dotarcia i siłę sprawczą. Dlatego inicjatorami kampanii społecznej #nieczekam107lat są redakcje Ofeminin.pl oraz "Forbes Women" od lat zaangażowane w ten temat – mówi Olga Korolec, dyrektor marketingu oraz group sustainability director, Ringier Axel Springer Polska.

W ramach akcji #nieczekam107lat określono 8 kluczowych nierówności. Każda z nic posiada swojego Ambasadora: Ewa Chodakowska – nierówność w przywództwie, Borys Szyc – nierówność w rodzicielstwie, Margaret – nierówność w zarobkach, Mateusz Damięcki – nierówności w obowiązkach domowych, Lara Gessler – nierówności w dostępie do ochrony zdrowia, Michalina Grzesiak – nierówność w seksie, Kasia Mecinski – nierówność w dostępie do technologii i Odeta Moro – nierówność w pracy.  Ambasadorowie wystąpili w spocie nagłaśniającym akcję #nieczekam107lat, który można obejrzeć na stronie internetowej akcji nieczekam107lat.ofeminin.pl.

- Akcja #nieczekam107lat jest dedykowana wszystkim kobietom, które usłyszały w dzieciństwie, że nie powinny wspinać się po drzewach. Wszystkim, które nie były traktowane poważnie w pracy, chociaż miały największe kompetencje. Tym, które przetrwały przemoc seksualną i które słyszały, że są zołzami, mimo że były po prostu asertywne. Mogłabym wymieniać w nieskończoność, ale przekaz jest jeden. Wyrównajmy wreszcie boisko do gry. To się po prostu opłaca. Wszystkim - mówi Karolina Gołuchowska, p.o. redaktorki naczelnej Ofeminin.pl.

Akcja społeczna jest prowadzona szeroko w mediach internetowych, drukowanych oraz social mediach Ringier Axel Springer Polska ("Newsweek", "Auto Świat", "Przegląd Sportowy", " Forbes Women"," Fakt", "Dobre Chwile"), jak również w mediach zewnętrznych: w internecie, radiu oraz w wydaniach drukowanych magazynów kobiecych (Elle, Claudia).

W promocję akcji w social mediach włączają się również partnerzy inicjatywy oraz Ambasadorzy. Zaplanowano również działania offline – plakatowanie miast. Akcja potrwa do 30 czerwca.

Za koncepcję kreatywną i nadzór nad realizacją kampanii odpowiada Must Be Loud oraz dział marketingu Ringier Axel Springer Polska. Wsparcie realizacyjne zapewnia agencja 2koma7; współpraca: TikTok, realizacja: Radwan&Hunter. 

Dołącz do dyskusji: Gwiazdy walczą o równość płci - Chodakowska, Margaret, Szyc i influencerzy w kampanii #nieczekam107lat Ofeminin.pl, "Forbes Women" i UN Global Compact

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Adwersarz
G...niany stek bzdur, oparty na g...nianej podstawie. Wymyślili/stworzyli sobie problem i teraz z nim walczą (sprawa Durczoka się kłania).
odpowiedź
User
Znawca
A ile lat poczekamy na kobietę w zarządzie RASP? :P
odpowiedź
User
jasne jasne
A ile lat poczekamy na kobietę w zarządzie RASP?
o czym ty piszesz... Sadowska mówi ci to coś?
odpowiedź