SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Niedźwiecki od soboty w radiu Złote Przeboje

Marka Niedźwieckiego, byłą gwiazdę radiowej "Trójki", już od 1 grudnia usłyszymy w radiu Złote Przeboje. W stacji początkowo będzie obecny jako gospodarz autorskiej audycji "Złote, słodsze i najsłodsze". Jakie ma dalsze plany?

Niedźwiecki od soboty w radiu Złote Przeboje

Około rok temu Andrzej Adamczyk, dyrektor programowy sieci Złote Przeboje (należy do Grupy Radiowej Agory 'GRA'), wykonał pierwszy telefon do Niedźwieckiego. Wcześniej popularny prezenter miał propozycje m.in. z Radia ZET i Radia PIN.

- Powiedziałem wtedy, że najchętniej lubię puszczać Abbę, a on na to, że u nas będziesz mógł grać to codziennie - opowiada o kulisach przejścia do Radia Złote Przeboje Marek Niedźwiecki.

Niedźwiecki ku zaskoczeniu słuchaczy i kierownictwa Trójki przeszedł do stacji Agory w lipcu tego roku, kończąc swoją przygodę z rozgłośnią po 25 latach. W stacji Złote Przeboje początkowo będzie obecny jako gospodarz autorskiej audycji "Złote, słodsze i najsłodsze".

xvxcvxcv

- Nie zamierzam szczególnie zaskakiwać, program przypominać będzie trójkową "Markomanię". Pierwsza piosenka, jaka pojawi się w audycji, będzie ostatnią, jaką tam zaprezentowałem - mówi Niedźwiecki.

Program na antenie Złotych Przebojów od 1 grudnia w każdą sobotę w godz. 10-13. W audycji pojawią się kalendarium, recenzje płyt i informacje muzyczne, Niedźwiecki do programu zaprosi gości.

- Od grudnia na antenie ruszamy z dużym przedsięwzięciem. W plebiscycie "Top Wszech Czasów" Marek zarekomendował 500 największych według jego opinii utworów, zarówno polskich jak i zagranicznych, spośród których słuchacze wybiorą 100 najważniejszych - mówił wczoraj Andrzej Adamczyk.

Antenowa akcja rusza 3 grudnia. Listę można wybierać poprzez stronę internetową rozgłośni. W każdy piątek między 19-20 na antenie pojawią się utwory wybrane do zestawienia, a codziennie o 12.45 będzie można usłyszeć kolejny nominowany przebój. Notowanie wszech czasów nastąpi 1 stycznia 2008 r.

bfretfbgfgc

Adam Fijałkowski, dyrektor programu i promocji GRA, zapowiedział, że od stycznia w Złotych Przebojach wystartuje "Lista Przebojów Marka Niedźwieckiego". Niedźwiecki: Będą to nowe rzeczy, które za jakiś czas mają szansę stać się przebojami.
Pierwsze notowanie listy od 4 stycznia, w piątek, między 19-22, czyli w czasie, kiedy jeszcze do niedawna w Polskim Radiu gościła "Lista Przebojów Programu Trzeciego". Teraz audycję, którą przejął po Niedźwieckim Piotr Baron, przesunięto na sobotę na to samo pasmo.

Specjalnie na święta Bożego Narodzenia Radio Złote Przeboje i Agora przygotowały płytę "Piosenki z dzwoneczkami", świąteczną kompilację wybraną przez Marka Niedźwieckiego. Piosenki z płyty będzie można usłyszeć codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 9.45, a Marek Niedźwiecki będzie rozdawał albumy w czasie swoich audycji. Wydawnictwo na dniach pojawi się też w obiegu komercyjnym.

Jak dowiedzieliśmy się wczoraj to nie jedyne autorskie propozycje Niedźwieckiego na antenie Złotych Przebojów. Od przyszłego roku ma pojawić się audycja z muzyką smooth jazzową, podobna, jaką prowadził on w Trójce, ale nie podano więcej informacji na ten temat.

Audycje Marka Niedźwieckiego w Radiu Złote Przeboje będą miały kampanię reklamową w telewizji (m.in. TVN, TVN24, TVP, Polsat, TV4), na portalach internetowych (gazeta.pl, infomuzyka.pl, popcorner.pl, wp.pl, onet.pl), a także autopromocję na antenie stacji. Kreacją i produkcją kampanii zajęła się Wzorcownia Promocja & PR, media zakupił Dom Mediowy Starlink.

Przeboje z gwiazdami
Na antenie Złote Przeboje obserwujemy w ostatnim czasie duże zmiany. Właśnie pojawiły się autorskie programy muzyczne Jacka Cygana i Zbigniewa Hołdysa. Cygan prowadzi audycję "Tekstylia", a Hołdys znaną z telewizji "Hołdys Guru". Jak powiedział nam Andrzej Adamczyk w wieczornym paśmie audycji autorskich pojawi się w połowie przyszłego miesiąca jeszcze jedna znana ze świata mediów postać: - Będzie to osoba spoza środowiska radiowego - mówi jedynie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Niedźwiecki od soboty w radiu Złote Przeboje

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl