SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nielsen wprowadza na polski rynek nowe narzędzie Total Ad Ratings

Nielsen wprowadził na polski rynek nowe narzędzie cross-mediowe Total Ad Ratings (TAR), które zapewnia informację o łącznym zasięgu kampanii reklamowej, z uwzględnieniem deduplikacji widowni w telewizji linearnej i na platformach cyfrowych.

fot. Nielsen.com Article

TAR to połączenie dwóch istniejących na rynku pomiarów Nielsena: badania kampanii reklamowych w internecie Digital Ad Ratings oraz Television Audience Measurement, czyli pomiaru reklam w telewizji, który jest walutą rynkową.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Łącząc Nielsen Digital Ad Ratings z Nielsen TV Ratings i wykorzystując dane o wyświetleniach reklamy oraz algorytmy uczenia maszynowego, Nielsen Total Ad Ratings deduplikuje wskaźniki zasięgu reklamy na platformach telewizyjnych i cyfrowych za pomocą Nielsen ID System, aby zapewnić kompleksowy pomiar widowni międzyplatformowej.

„Krok w stronę pomiaru cross-mediowego”

Dzięki temu narzędzie TAR oferuje reklamodawcom niezależne i reprezentatywne informacje o odbiorcach kampanii wraz z danymi demograficznymi dotyczącymi wieku i płci, pomiaru zasięgu, częstotliwości i Gross Rating Point.

Dzięki temu będzie można uzyskać informację o unikalnych zasięgach każdego kanału w różnych grupach demograficznych oraz całkowity zasięg kampanii telewizyjno-internetowej z uwzględnieniem części wspólnej. Total Ad Ratings przygotowywane jest na zlecenie klienta dla wskazanych kampanii.

- TAR to pierwszy, ale niezwykle ważny, krok w stronę pomiaru cross-mediowego. Pozwala naszym klientom uzyskać informacje o wspólnym zasięgu kampanii w internecie i telewizji, a także unikalnych parametrach dla każdego z kanałów. Deduplikacja pomiędzy mediami jest niezbędna do zrozumienia prawdziwego unikalnego zasięgu odbiorców i skuteczności kampanii reklamowej - komentuje Justyna Porębska, Digital Project Manager w Nielsen Polska.

- Obecny wymiar Total Ad Ratings stanowi wsparcie w podejmowaniu strategicznych decyzji dotyczących jak najefektywniejszego planowania kampanii w obydwu tych mediach, biorąc pod uwagę ich specyfikę i grupy docelowe w jakich najlepiej się sprawdzają. Naszym celem jest jego dalszy intensywny rozwój - między innymi dołączenie pomiaru Connected TV oraz dodanie funkcjonalności wspierających również optymalizację kampanii - opisuje Porębska.

Firma AGB Nielsen Media Research w ub.r. zwiększyła wpływy o 10,6 proc. do 32,25 mln zł. Natomiast przy wzroście kosztów operacyjnych o 14,9 proc. miała 4,19 mln zł straty netto.

Dołącz do dyskusji: Nielsen wprowadza na polski rynek nowe narzędzie Total Ad Ratings

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl